Trzy siostry wkrótce w Dramatycznym

9 marca w Teatrze Dramatycznym na Scenie im. G. Holoubka premiera Trzech sióstr Antoniego Czechowa w reżyserii Małgorzaty Bogajewskiej.

To świat w cieniu przeczuwanej katastrofy. Świat, który już wypadł ze starej formy, a jeszcze nie dał nic w zamian. To moment zmiany, dynamiczny, trudny, ale w swej nieprzewidywalności fascynujący i czasem śmieszny. Wszystko, co wiedzieliśmy o życiu okazuje się nieprzydatne, wszystko trzeba stworzyć na nowo – społeczeństwo, zasady, rodzina i miłość. „Trzy siostry” dzieją się tu i teraz. – opowiada o swoim spektaklu Małgorzata Bogajewska.

 

Tytułowe siostry z komediodramatu Czechowa: Olga, Masza i Irina marzą o miłości, ciekawym życiu duchowym i pracy pełnej sensu. Chcą być niezależne, odkrywać świat, przebywać wśród ludzi, z którymi jest o czym rozmawiać. Nie zgadzają się na życie usypiające monotonią, mają nadzieję, że może być przygodą, a nie przemijaniem.

W przedstawieniu zobaczymy m.in.: Agnieszkę Warchulską, Annę Gajewską, Annę Szymańczyk, Adama Ferencego, Macieja Wyczańskiego, Paulę Kinaszewską, Andrzeja Blumenfelda, Roberta T. Majewskiego, Marcina Sztabińskiego, Janusza R. Nowickiego, Sebastiana Stankiewicza, Mateusza Webera, Władysława Kowalskiego, Izabelę Dąbrowską.

Leave a Reply