Zielonogórskie rozważania teatralne

W Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze 21 września odbyła się premiera sztuki Kazimierz i Karolina Ödöna von Horvátha w przekładzie Jacka St. Burasa, a w reżyserii Wojtka Klemma. Dramaturgia – Michał Pabian, przestrzeń (cokolwiek to znaczy, może w rozumieniu scenograficznym?) – Wojtek Klemm, Torsten König, choreografia – Magda Jędra, muzyka – Michał Kaplan, światło – Torsten König, kostiumy Sandra Fink.

O treści spektaklu teatr pisze, co następuje: „Czy istnieje miłość bezwarunkowa? Na ile w uczuciach pozostajemy szczerzy, a na ile są one podyktowane kalkulacją zysków i strat? Bohaterowie – Kazimierz i Karolina, stający w obliczu kryzysu w związku, zmuszeni będą zmierzyć się nie tylko z tymi pytaniami, ale i zajrzeć w głąb samych siebie. Może w pełnym cynizmu świecie jest miejsce na prawdziwą miłość. Człowiek w starciu z machiną świata i gospodarki wplątany zostaje w serię niesprzyjających okoliczności, a festyn na którym rozgrywa się akcja przypomina taniec śmierci, gdzie ludzie umierają z powodu deficytu wartości…”

Obsada :Marta Frąckowiak, Anna Haba, Karolina Honherae, Hanna Klepacka, Przemysław Kosiński, Piotr Lizak, Ernest Nitaf, Aleksander Podolak, Dawid Rafalski.

Ewa Sośnicka – Wojciechowska

 

 

 

 

Leave a Reply