Zielona Góra – II kwartał 2013

Niestety w I kwartale nie została odnotowana premiera Lubuskiego Teatru: Na Arce o ósmej Urlicha Huba, która odbyła się 23 marca 2013 r. Autorem scenografii jest Jan Polivka, a występują: Mateusz Płocha (gościnnie), Magdalena Prochasek (gościnnie), Marek Sitarski, Michał Wnuk (gościnnie), Beata Sobicka – Kupczyk (głos Noego).

Na stronie teatru czytamy, że jest to historia trzech rapujących pingwinów, których przyjaźń w obliczu nadchodzącego potopu zostaje wystawiona na próbę. Czy w przetrwaniu pomoże im hip-hop? Wzruszająca opowieść o sile prawdziwych relacji międzyludzkich, tzn. międzypingwinich.

Natomiast 27 kwietnia odbędzie się premiera musicalu Siostrunie według Dana Goggina. Polska wersja libretta Janusza Delfa i Andrzeja Ozgi, polskie wersje piosenek Andrzeja Ozgi, reżyseria, inscenizacja i choreografia Jana Szurmieja, scenografia Wojciecha Jankowiaka, a kieruje przygotowaniem muzycznym spektaklu Jarosław Babula z Krzysztofem Mrozińskim i Nataszą Smirnową.
Wystąpią: Marta Artymiak, Marta Frąckowiak, Anna Haba, Karolina Honchera, Joanna Koc, Justyna Kokot (gościnnie), Tatiana Kołodziejska, Beata Małecka (gościnnie), Joanna Wąż (gościnnie).

Jest to dowcipna, roztańczona komedia z udziałem tytułowych siostrzyczek, które swoją grą, śpiewem i dowcipem starają się zdobyć pieniądze na… pogrzeb otrutych przez przypadek 52 zakonnic! Absurdalna sztuka i niebagatelne poczucie humoru. Czego można spodziewać się po siostrze Amnezji – Chodzącym nieszczęściu?
Sztuka przetłumaczona na 21 języków odniosła ogromny sukces w kilkudziesięciu krajach świata. W Polsce miała prapremierę pod oryginalnym tytułem „Nunsense” w 1995 r. jednocześnie w dwóch teatrach, w obydwu w reżyserii ś.p. Marcela Kochańczyka: w chorzowskim Teatrze Rozrywki i w warszawskim Teatrze na Woli.

Ewa Sośnicka -Wojciechowska

Leave a Reply