Jelenia Góra – II kwartał 2013

W jeleniogórskim Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida trwają próby spektaklu Przez długi czas kładłem się spać wcześnie… autorstwa i w reżyserii Agaty Puszcz i Wojciecha Pitali. Scenografię opracowuje Joanna Piestrzyńska.

Oto współczesna polska rodzina – Anna i Michał wciąż utrzymują dwójkę wiecznie dorastających dzieci. 30-letnia Olga nieustannie podnosi kwalifikacje: ukończyła już dwa kierunki studiów, studia podyplomowe, kursy doszkalające, staże i praktyki, mające prowadzić ją w kierunku świetlanej przyszłości. Starszy o kilka lat Wiktor, to zmarnowany talent. Kiedyś cudowne dziecko, obecnie zajmuje się głównie oglądaniem dziwnych klipów na youtube i śledzeniem najróżniejszych informacji ze świata. Nie ma pracy i nie szuka jej. Wycofana, zamknięta w sobie matka, ucieka od rodziny w świat fikcji. Nadaktywny ojciec z dwudziestoletnim opóźnieniem zaczyna realizować swój kontrowersyjny program wychowawczy, ponosząc klęskę za klęską. Jednak machiny raz puszczonej w ruch nie da się cofnąć.

[N/z.: Blackbird, fot. Karol Jarek]

 

Wystąpią : Elżbieta Kosecka, Iwona Lach, Anna Ludwicka-Mania, Agata Moczulska, Piotr Konieczyński, Robert Mania. Premiera na Dużej Scenie 27 kwietnia.

Najnowszy spektakl Teatru im. C.K.Norwida – Blackbird (reż. Grzegorz Bral – premiera na Scenie Studyjnej 26.02.) zostanie zaprezentowany 11 kwietnia w Teatrze im. Gerharta Hauptmanna w Zittau. Będzie to występ w ramach organizowanego przez Teatr w Zittau Festiwalu Teatralnego Trzech Narodów.

Urszula Liksztet

Leave a Reply