Gorzów Wielkopolski – II kwartał

27 marca miała miejsce premiera monodramu O łuskaniu fasoli na podstawie prozy Wiesława Myśliwskiego w reż. Sławomira Batyry i w wykonaniu Michała Anioła (tytuł ten nie był uwzględniony w opublikowanym planie na I kwartał).

W drugim kwartale w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. moc wrażeń i atrakcji czeka najmłodszych. Do młodej części publiczności skierowane będą trzy najbliższe premiery gorzowskiego teatru: Tajemniczy turban, Ten obcy oraz Calineczka.

21 kwietnia premierę będzie miała opowieść teatralna Tajemniczy turban w reż. Beaty Chorążykiewicz, aktorki naszego teatru. Jest to bajka interaktywna, składająca się z dwóch baśni turkmeńskich. Sześćdziesiąt minut znakomitej zabawy dla najmłodszych i nie tylko. Przedstawienie wyróżniają barwne kostiumy, maski, zaczarowane dekoracje i nieustanna obecność dzieci w baśniowej krainie.

Kolejną premierą (28 kwietnia) będzie spektakl Ten obcy w reż. Teresy Lisowskiej-Gałły, również aktorki i wieloletniej instruktorki zespołów młodzieżowych, w którym obok zawodowych aktorów wystąpi młodzież uczęszczająca do Studia Teatralnego działającego przy Teatrze Osterwy.

Ostatnią premierą w bieżącym sezonie artystycznym będzie Calineczka w reż. Andrzeja Ozgi. Muzyczny spektakl familijny przygotowany specjalnie na Dzień Dziecka będzie połączeniem świata baśni i nowoczesności. Współczesna inscenizacja baśni Andersena to opowieść o dojrzewaniu, sztuce odnalezienia się we współczesnym świecie oraz wkraczaniu w świat dorosłych.

W repertuarze nie zabraknie oczywiście propozycji dla dorosłej części publiczności: Romeo i Julia W. Szekspira w reż. C. Domagały, Akt bez słów – Komedia – Ostatnia taśma Krappa – Oddech S. Becketta w reż. K. Prusa. To pozycje, które pojawiły się na gorzowskiej scenie w pierwszym kwartale i z pewnością będą ważnym i stałym punktem repertuaru w nadchodzących trzech miesiącach.

Krystyna Kamińska

Leave a Reply