Maraton w Powszechnym

Od 14.00 do wieczora trwał w niedzielę 14 października maraton z Teatrem TV  w stołecznym Teatrze Powszechnym, czyli przegląd spektakli Wzajemność: Trzy pokolenia, podczas którego odbyły się projekcje Mojej córeczki Tadeusza Różewicza w reż. Andrzeja Barańskiego, Nad Złotym Stawem w reżyserii Zbigniewa Zapasiewicza i Warszawy Andrzeja Strzeleckiego w  jego reżyserii. Po projekcjach publiczność maiła okazje spotkać się ze współtwórcami przedstawień, Agatą Buzek, Olgą Sawicką, Andrzejem Barańskim i Andrzejem Strzeleckim oraz komentującymi je prof. Jackiem Hołówką i Tomaszem Milkowskim.

Maraton zakończyło spotkanie z Andrzejem Strzeleckim, którego publiczność nie chciała z sali wypuścić. Pytano o możliwość zakupienia płyty z nowymi interpretacjami piosenek ze spektaklu Warszawa i o najbliższe plany artysty.

Przegląd zorganizowany został jako jedno ze zdarzeń projektu Wzajemność , przygotowanego na zlecenie miasta stołecznego Warszawy w Europejskim Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Partnerem projektu byla polska sekcja AICT.

fot. Bartosz Fajge

Leave a Reply