Premiera Madame w Teatrze na Woli

W Teatrze Na Woli odbędzie się prapremiera spektaklu według powieści „Madame” Antoniego Libery. Autorką adaptacji jest Maria Wojtyszko, reżyseruje Jakub Krofta, w roli Madame wystąpi Aleksandra Bożek. Spektakl, 7 lipca 2012, otworzy V Letni Przegląd Laboratorium Dramatu.

 

Opowieść o dojrzewaniu, miłości i niezgodzie na przeciętność. Akcja „Madame” rozgrywa się pod koniec lat sześćdziesiątych. Bohaterem jest maturzysta z warszawskiego liceum, który zakochuje się w tajemniczej nauczycielce języka francuskiego. Szukając sposobu na zbliżenie się do Madame, postanawia dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Wiedza, którą zdobędzie, zmieni jego życie.

Przedstawienie chcielibyśmy przede wszystkim adresować do młodzieży. Wielu ludzi teatru uważa, ze granie dla nastolatków jest formą samobójstwa, ponieważ młodzież w tym wieku nie jest zainteresowana teatrem. Ja mam jednak inne doświadczenia, od kilku lat reżyseruję w różnych krajach spektakle dla ludzi młodych. Myślę, że jest to bardzo wrażliwa, spontaniczna i wymagająca publiczność, szukająca przedstawień, w których może się odnaleźć. W teatrze młodzież nie znosi natomiast fałszu i sztuczności – wtedy rzeczywiście potrafi szczerze i spontanicznie wyrażać swoje zdanie.

Madame” jest też przedstawieniem dla widzów, których młodość upłynęła w latach sześćdziesiątych i chcą do niej powrócić. W spektaklu staramy się odtworzyć ówczesne realia poprzez kostiumy, autentyczne zdjęcia, muzykę na żywo utrzymaną w klimacie tamtych czasów, pełnych wrażeń, napięcia i przygód. – mówi czeski reżyser Jakub Krofta

W spektaklu występują: Aleksandra Bożek, Waldemar Barwiński, Stanisław Brudny, Zuzanna Grabowska / Agata Wątróbska, Anna Gryszkówna / Olga Sarzyńska, Paweł Domagała, Robert. T. Majewski, Szymon Rząca, Kamil Siegmund.

 

V Przegląd Laboratorium Dramatu odbywa się na dwóch scenach – w Teatrze Na Woli i na Scenie Przodownik. W programie 15 spektakli, pożegnanie „Absyntu” Magdaleny Fertacz, Kabaret na Koniec Świata i czytania aktorskie.  Przegląd potrwa od od 7. do 31. lipca 2012 roku.

 

Więcej informacji o festiwalu na stronie:

 

http://www.labodram.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1540:v-letni-przegld-laboratorium-dramatu&catid=81:aktualnosci&Itemid=597

 

Leave a Reply