Afisz teatrów lubelskich

 

Na afiszu w Lublinie we wrześniu 2011.

 

 

Teatr im. J. Osterwy

Nowy sezon teatralny zaczyna się w „Osterwy” 13 września. Temu, aby liczba 13 była w tym wypadku pechowa, powinien zapobiec starannie dobrany wrześniowy repertuar. Jedną z propozycji stanowi „Komedia teatralna” Benghta Alforsa w reżyserii Tomasza Kempinsky’ego. Niezwykle zabawna i błyskotliwa sztuka o perypetiach prowincjonalnego fińskiego teatru z humorem ukazuje mechanizmy rządzące zakulisowym światkiem aktorów i aktorek. Pełno tu intryg i próżności, romansów oraz potyczek, a to, co najbardziej interesujące dzieje się zwykle wtedy, gdy pogasną już teatralne reflektory.

Teatr im. H.Ch. Andersena

Na osiemnastego września zaplanowano pierwszy spektakl wyreżyserowanej przez Katarzynę Aleksander Kmieć „Królowej śniegu”. Adaptacja jednej z najpiękniejszych bajek Hansa Christiana Andersena wpisuje się w nurt „teatru ruchu” i stanowi drugą po „Pięknej i bestii” inscenizację należącą do tego gatunku. Znana chyba wszystkim dzieciom historia Kaja i Gerdy, dwojga przyjaciół rozdzielonych przez okrutną Królową zostanie odtworzona za pomocą ruchu scenicznego, któremu będzie towarzyszyć muzyka René Aubry oraz inscenizacja Anny Chadaj. W rolach głównych bohaterów wystąpią: Ewelina Drzał tancerka Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej oraz tańczący w stylu New Age Hip-hop Przemek Basa.

Teatr Muzyczny w Lublinie

Już dwudziestego czwartego września odbędzie się niezwykły spektakl „Usta milczą, dusza śpiewa…”. Niezwykły jeszcze bardziej niż zazwyczaj, gdyż tym razem, w ramach akcji Kultura 60+, jest skierowany szczególnie do seniorów, którzy będą mieli możliwość uczestniczenia w niezwykłej podróży przez fragmenty najpopularniejszych oraz cieszących się największym uznaniem oper, operetek oraz musicali w reżyserii Tomasza Janczaka. Chór Teatru muzycznego wykona m.in.: fragmenty opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego, „Mazura” ze „Strasznego dworu” Stanisława Moniuszki” oraz piosenkę „to świt to zmrok” z musicalu „Skrzypek na dachu”. Dodatkowy ukłon w stronę dojrzałych widzów mają stanowić przysługujące im zniżki na bilety.

Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice”

Najbliższe spektakle teatru Włodzimierza Staniewskiego odbędą się dwudziestego trzeciego, dwudziestego czwartego i trzydziestego września. Tym razem w programie znajdzie się: „Ifigenia w Aulidzie” według Eurypidesa oraz „Ifigenia w Taurydzie”.

Leave a Reply