VIII 2010

Sierpień 2010

 

28 sierpnia

FINAŁ X MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU SZTUKI MIMU w Teatrze na Woli.

„Spotkanie potwierdziło, że sztuka mimu lubi dzisiaj mieszać się z klownadą, teatrem ruchu, animacji, a nawet dramatycznym – dowodem na to była druga część widowiska Wrocławskiego Teatru Pantomimy Osąd w reżyserii Pawła Passiniego, spektaklu, który równie dobrze mógłby uchodzić za spektakl dramatyczny albo performance” [Tomasz Miłkowski, „Przegląd” nr 36/12 września 2010].

 

Otwarcie VII FESTIWALU KULTURY ŻYDOWSKIEJ „Warszawa Singera”, dyrektor Gołda Tencer. W programie festiwalu Laboratorium Dramatu z Maestro w reż. Anny Smolar, o światowej sławy skrzypku Orlandzie Steinbergu (w tej roli Zdzisław Wardejn) i Przylgnięciem w reż. Aldony Figury z Leszkiem Lichotą w roli głównej.

 

25 sierpnia

HAJDPARK. W dniach 25-29 sierpnia Teatr Wytwórnia organizuje Praski Przegląd Teatralny HAJDPARK.

 

20 sierpnia

OTWARCIE X Międzynarodowego festiwalu sztuki mimu w Teatrze na Woli.

 

19 sierpnia

TR Warszawa wystąpił na Stage – Helsinki Theatre Festival ze spektaklem MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST Doroty Masłowskiej w reż. Grzegorza Jarzyny.

 

6 sierpnia

POKOJÓWKA Rafała Wojasińskiego, reż. Sylwester Biraga, wyk. Halina Chrobak, David Foulkes, Teatr Druga Strefa .

 

5 sierpnia

WIĘCEJ ŚWIATŁA, monodram Natalii Kostrzewy, zrealizowany w Studio Teatr Office Box, reż. Jerzy Lach, wystawiany w Teatrze Praga, na Edinburgh Fringe Festival.

 

2 sierpień

POCZĄTEK IV edycji festiwalu ArtPark, organizowanego przez Dom Kultury Śródmieście. Festiwal trwa do końca sierpnia.

 

1 sierpnia

JACEK WEKSLER, dotychczasowy szef Gabinetu Politycznego ministra kultury został powołany na stanowisko podsekretarza stanu w tym ministerstwie – będzie sprawował pieczę nad instytucjami artystycznymi.

 

Opublikowany w 2010

Leave a Reply