VII 2010

Lipiec 2010

 

19 lipca

ESCURIAL na podstawie Escuriala M. de Ghelderode’a, reż. i wykonanie Zuza Gaińska, scenografia Krzysztof Skain May, muz. Paweł Ptaszkiewicz, światła i nagłośnienie Marek Żurawski, Unia Teatr Niemożliwy, premiera w Starej Prochoffni.

 

16 lipca

CUKIER STANIK Zyty Rudzkiej, reż. Gabriel Gietzky, scenografia Maria Kanigowska, oprac. muz. Rafał Kowalczyk, kier. prod. Magdalena Romańska, Laboratorium Dramatu.

„Gabriel Gietzky wystawił Cukier Stanik z emfazą, która zdecydowanie zaszkodziła tekstowi. Cały jego komiczno-absurdalny potencjał został w przedstawieniu utopiony w sosie melancholii i mdłych relacji międzyludzkich, wywołujących u widza nerwowe zaciskanie zębów. Nawet niezawodna zwykle Krystyna Tkacz, która wydawała się idealnie dobrana do roli ekstrawertycznej i kochliwej Miry, straciła swoją energię i nie jest w stanie obronić roli” [Agnieszka Rataj, „Życie Warszawy” nr 166, 19 lipca 2010].

 

9 lipca

PRZYGODA Sandora Maraia, reż. Krystyna Janda, scenografia Janusz Sosnowski, kostiumy Magdalena Biedrzycka, światło Piotr Pawlik, producent wykonawczy Ewa Ratkowska, Teatr Polonia.

„Kreacja Englerta przenosi widowisko w Polonii w inne, ciekawsze rejony i podpowiada jego najważniejszy temat. Dzięki takiemu ujęciu roli Kadara Przygoda staje się traktatem o zdradzie i odpowiedzialności za własne wybory i innych, mniej świadomych. Englert gra go bez fałszywych tonów” [Jacek Wakar, „Dziennik Gazeta Prawna” nr 137 – Kultura, 16 lipca 2010].

 

Opublikowany w 2010

Leave a Reply