Laboratorium Dramatu w Obiekcie Znalezionym

W pierwszy weekend marca Laboratorium Dramatu pokaże w klubie Obiekt Znaleziony  „Urojenia” Pawła Jurka. W planach wystawienie w podziemiach Galerii Zachęta kolejnego spektaklu LD, czyli „111” Tomasza Mana.

Sojusz teatru z klubem

Czy klub to dobre miejsce na spektakle teatralne? A czy przedstawienie to dobry pomysł na początek imprezy? Czy ten sam spektakl zagrany na scenie i w klubie spotyka się z innym odbiorem? Laboratorium Dramatu i Obiekt Znaleziony rozpoczynają wspólny projekt, który pomoże znaleźć odpowiedzi na te pytania.
Laboratorium Dramatu  nie mieści się ze swoimi spektaklami na scenie przy Olesińskiej 21. dlatego szukaliśmy miejsca, w którym będziemy mogli pokazywać nasze małe formy teatralne  – monodramy i spektakle z niewielką obsadą. Obiekt Znaleziony zaproponował nam  swoją przestrzeń. Mam nadzieję, ze „Urojenia” to dopiero początek naszej współpracy z Obiektem.– mówi Tadeusz Słobodzianek, dyrektor Laboratorium Dramatu. 
„Urojenia” były grane głównie w dawnym klubie Le Madame. Wznowienie w Obiekcie Znalezionym to powrót do klubowych korzeni spektaklu.
Bohaterami „Urojeń” są młodzi mieszkańcy dużego miasta. On pracuje w banku, ona siedzi, a właściwie leży, w domu, czyta kolorowe magazyny, ogląda telewizję i się nudzi. Chętnie podzielą się swoją prywatnością. Kręcą amatorskie filmy: on jest reżyserem, ona aktorką. Pewnego dnia pojawia się szansa, żeby wystąpić w prawdziwym programie.
Spektakl reżyseruje Krzysztof Rekowski,  występują Robert Koszucki oraz Martyna Peszko. Oprawę muzyczną przygotował Kuba Pogorzelski, scenografię – Marta Pabian

Pierwsze spektakle „Urojeń” odbędą się 5, 6, 7 marca o godzinie 19.00 w Obiekcie Znalezionym, przy Placu Małachowskiego 3.

Obiekt Znaleziony, znajdujący się w podziemiach Galerii Zachęta, to największa piwnica
w Warszawie. Przestrzeń zaaranżował scenograf teatrów Rozmaitości i Szwedzka 2/4, Krzysztof Kelm. Obiekt za dnia jest kawiarnią i restauracją, a nocą przeistacza się w klub. To miejsce, w którym dużo się dzieje: koncerty, imprezy, promocje książek, przedstawienia teatralne, dyskusje, pokazy slajdów, slamy poetyckie i muzyczne.

Leave a Reply