Słowacki ironiczny

Biblioteka Narodowa serdecznie zaprasza na wykład prof. Jarosława Ławskiego "Słowacki ironiczny", który będzie kolejnym z cyklu pięciu spotkań poświęconych Juliuszowi Słowackiemu przygotowanych w 200. rocznicę urodzin Poety. Wykład odbędzie się w piątek 25 września 2009 o godz. 18.00 w Sali Kariatyd Pałacu Rzeczypospolitej (pl. Krasińskich 3/5). Wykład jest otwarty dla miłośników twórczości Poety, dla nauczycieli i uczniów szkół średnich oraz studentów.

Wykłady są jednym z elementów projektu Maska Słowackiego, przygotowanego przez Bibliotekę Narodową i Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza we współpracy z  Zeszytami Literackimi. Uzupełniają one instalację poetycką usytuowaną w arkadach Pałacu Rzeczypospolitej oraz wystawę Wokół Balladyny w Sali Rycerskiej Pałacu, na której można obejrzeć m.in. rękopis najczęściej wystawianego dramatu Słowackiego oraz wyjątkowe fotografie z dziewiętnasto i dwudziestowiecznych inscenizacji dramatów Poety.

Kolejne wykłady otwarte poświęcone różnym aspektom życia i twórczości Słowackiego odbędą się 2 października (dr Urszula Makowska „Rysowałem wiele…”), 9 października (prof. Maria Kalinowska „Grecja Juliusza Słowackiego”) i 16 października (prof. Aleksander Nawarecki „Słowacki i Wenedzi”). Wszystkie wykłady rozpoczynają się o godz. 18. 00.

 

Leave a Reply