Kożuchowska w Laboratorium dramatu

Dzisiaj, 30 czerwca o 19. 00 ostatnie spotkanie w tym sezonie w Laboratorium Dramatu – monodram „Pierwszy kamień" Małgorzaty Gołąbek w wykonaniu Małgorzaty Kożuchowskiej.

Bohaterką sztuki jest kobieta oskarżona o dzieciobójstwo, która swoją historię opowiada odwiedzającej ją dziennikarce. „Pierwszy kamień" to opis nieuchronnego zbliżania się do tragedii, a w istocie studium rozpadu małżeństwa, obraz samotności i dojmującej potrzeby bliskości i akceptacji.

Małgorzata Gołąbek
  urodziła się we Wrocławiu, obecnie mieszka w Berlinie. Jak sama mówi: pisze poezję i prozę, sztuki teatralne i teksty piosenek, wiersze dla dzieci, tłumaczenia, reportaże i listy do przyjaciół. Słucha rocka, jest wegetarianką. Ma dwoje dzieci.

Czytanie będzie reżyserować Maria Spiss, absolwentka Wydziału Reżyserii Dramatu krakowskiej PWST. Wyreżyserowała między innymi „Panią Bóg Halinę" Marka Millera i „Sędziów" Stanisława Wyspiańskiego w Narodowym Teatrze Starym w Krakowie. W Laboratorium Dramatu reżyserowała czytanie „Snu" Felicji Kruszewskiej.

Małgorzata Kożuchowska  jest aktorką Teatru Narodowego w Warszawie. Grała między innymi u Jerzego Jarockiego (m.in. w „Miłości na Krymie" i „Błądzeniu") oraz Krzysztofa Warlikowskiego (w „Poskromieniu złośnicy"). Grała również w filmach, m.in. w „Komorniku" Feliksa Falka i „Wtorku" Witolda Adamka. W czerwcu tego roku otrzymała Super Jantara na 27. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych za najlepszy kobiecy debiut aktorski w polskim kinie ostatniej dekady.

Leave a Reply