Pełna lista laureatów Nagrody im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego, przyznawanej przez Klub Krytyki Teatralnej od roku 1957
Laureaci Nagrody im. Boya
1957 – Kazimierz Dejmek za inscenizację „Święta Winkelrieda” w Teatrze Nowym w Łodzi
1958 – Krystyna Skuszanka i Jerzy Krasowski za osiągnięcia w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie
1959 – Jacek Woszczerowicz za inscenizację i rolę tytułową w”Ryszardzie III” Szekspira na deskach warszawskiego Teatru Ateneum
1960 – Erwin Axer za osiągnięcia reżyserskie w warszawskim Teatrze Współczesnym
1961 – Edward Csató za publicystykę teatrologiczną; Gustaw Holoubek za kreacje aktorskie
1962 – Wojciech Siemion za osiągnięcia w stylizacji ludowej
1963 – Tadeusz Łomnicki za rolę Artura Ui w Teatrze Współczesnym w Warszawie
1964 – Lidia Zamkow za osiągnięcia reżyserskie
1965 – Adam Hanuszkiewicz za osiągnięcia reżyserskie i aktorskie w Teatrze Powszechnym w Warszawie
1966 – Konrad Swinarski za inscenizację „Nie-Boskiej Komedii”
1967 –
1968 – Ludwik René za osiągnięcia reżyserskie
1969 – Jan Kosiński za całokształt twórczości w dziedzinie scenografii
1970 – Jerzy Jarocki za wybitne osiągnięcia reżyserskie ze szczególnym uwzględnieniem polskiej dramaturgii współczesnej
1971 –
1972 – Marek Okopiński za kierownictwo artystyczne Teatru Wybrzeże
1973 – Zbigniew Zapasiewicz za wybitne osiągnięcia aktorskie
1974 – Andrzej Wajda za wybitne osiągnięcia reżyserskie
1975 – Wojciech Pszoniak za wybitne osiągnięcia aktorskie
1976 – Kazimierz Dejmek za reżyserię „Operetki” Witolda Gombrowicza w Teatrze Nowym w Łodzi
1977 – Tadeusz Kantor za inscenizację „Umarłej klasy”
1978 – Jerzy Grzegorzewski za reżyserię „Wesela” w Starym Teatrze w Krakowie i Jerzy Trela za rolę Jaśka w tym spektaklu
1979 – Zygmunt Huebner za „Zemstę” w Teatrze Powszechnym w Warszawie
1980 – Henryk Tomaszewski za osiągnięcia we wrocławskim Teatrze Pantomimy
1981 – Henryk Tomaszewski za „Hamleta” we wrocławskim Teatrze Pantomimy
1982-1989 – nagrody nie przyznawano
1990 – Sławomir Mrożek za twórczość dramatyczną
1991-2000 – nagrody nie przyznawano
2001 – Kazimierz Kutz za osiągnięcia reżyserskie ze szczególnym uwzględnieniem inscenizacji dramatów Tadeusza Różewicza
2002 – Ewa Dałkowska, Elżbieta Kępińska i Joanna Żółkowska za osiągnięcia aktorskie w spektaklu „Prezydentki” Wernera Schwaba w warszawskim Teatrze Powszechnym
2003 – Jerzy Grzegorzewski za osiągnięcia w teatrze autorskim ze szczególnym uwzględnieniem „Morza i zwierciadła” Audena w Teatrze Narodowym
2004 – Ignacy Gogolewski za kreacje aktorskie w Teatrze Narodowym
2005 – Maja Komorowska za całokształt twórczości
2006 – Zbigniew Zapasiewicz za kreacje aktorskie w „Kosmosie” Witolda Gombrowicza w reżyserii Jerzego Jarockiego w Teatrze Narodowym i „Zapasiewicz gra Becketta” w Teatrze Powszechnym w reżyserii Antoniego Libery
2007 – Anna Augustynowicz za osiągnięcia reżyserskie ze szczególnym uwzględnieniem „Miarki za miarkę” w warszawskim Teatrze Powszechnym
2008 – Jan Englert za osiągnięcia aktorskie i reżyserskie oraz konsekwentne budowanie modelu Teatru Narodowego
2009 – Janusz Wiśniewski za spektakle autorskie zrealizowane na deskach poznańskiego Teatru Nowego
2010 – Janusz Gajos za wybitne osiągnięcia aktorskie w Teatrze Narodowym, w szczególności w Śmierci komiwojażera Arthura Millera w reżyserii Kazimierza Kutza i Dozorcy Harolda Pintera w reżyserii Piotra Cieślaka
2011 – Agnieszka Glińska za osiągnięcia reżyserskie, w szczególności spektakle w Teatrze Narodowym (Lekkomyślna siostra Włodzimierza Perzyńskiego i Mewa Antona Czechowa(1860-1904), prozaik i dramaturg rosyjski. Pochodził z ubog... More), Teatrze Współczesnym (Sztuka bez tytułu Antona Czechowa) i Teatrze na Woli (Amazonia Michała Walczaka)
2012 – Henryk Talar za osiągnięcia aktorskie ze szczególnym uwzględnieniem roli Prospera w Szekspirowskiej Burzy w reżyserii Igora Gorzkowskiego w Teatrze Ochoty/Studiu Teatralnym Koło
2013 – Piotr Fronczewski za tytułową rolę w spektaklu Ja, Feuerbach w jego reżyserii w Teatrze Ateneum
2014 – Andrzej Seweryn za kreacje szekspirowskie
2015 – Włodzimierz Staniewski za wybitne osiągnięcia artystyczne, a zwłaszcza wypracowanie suwerennej metody poszukiwań twórczych określanych mianem ekologii teatru i stworzenie centrum myśli teatralnej skupionej wokół Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice
2016 – Wojciech Kościelniak za wybitne osiągnięcia artystyczne, a zwłaszcza oryginalne spektakle muzyczne oparte na klasyce polskiej i światowej
2017 – Agata Duda-Gracz za wybitne osiągnięcia artystyczne w dziedzinie reżyserii i scenografii, a w szczególności konsekwentne tworzenie oryginalnego teatru autorskiego
2018 – Krystyna Janda za wybitne osiągnięcia artystyczne, w tym w szczególności w sztuce monodramu
2019 – Gołda Tencer za tworzenie nowych przestrzeni polskiego teatru, którego integralną częścią jest prowadzony przez Nią i unowocześniany Teatr Żydowski
2020 – Krystian Lupa za osiągnięcia w sztuce teatru, ze szczególnym uwzględnieniem autorskiego spektaklu „Capri. Wyspa uciekinierów” w Teatrze Powszechnym w Warszawie.
2021 – Jan Peszek za osiągnięcia w sztuce aktorskiej z uwzględnieniem kreacji w spektaklu Minetti. Portret artysty z czasów starości Thomasa Bernharda w reżyserii Andrzeja Domalika na deskach Teatru Polonia.
2022 – Piotr Cieplak za wybitne osiągnięcia w sztuce reżyserskiej ze szczególnym uwzględnieniem spektakli zrealizowanych w Teatrze Narodowym.