KTO po sukcesie w Bogocie

Owacjami na stojąco kończyły się prezentacje plenerowego przedstawienia QUIXOTAGE Teatru KTO z Krakowa, na XI Festivalu Ibeamericano de Teatro de Bogota w Kolumbii. Spektakle KTO cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem publiczności. QUIXOTAGE pokazany został 6 razy i zgromadził 12 000 widzów.

Spektakl KTO

fot. Sł. Jedrzejewski

KTO wraca do kraju i zaprasza na swoje przedstawienia, przy ulicy Gzymsików 8 w Krakowie. Równocześnie zespół przygotowuje sezon letni (tournee po Rosji, Niemczech i Hiszpanii).

  

„(…) Polski Don Kichot był współczesny, a od swego pierwowzoru wziął tylko charakter marzyciela, dużego dziecka. A przedstawienie było poetyckie i melancholijne, choć z ogniem – również tym prawdziwym (…)”

Joanna Targoń, „Gazeta Wyborcza Kraków”, 18.07.2007

 

„(…) Tamta żałość rycerska na koniu groteskowym i z uroczym kretynem za plecami – od początku do końca była tym samym: samotnością marzeń, samotnością snów, samotnością omamów, samotnością zagubienia między jawą a ciemnościami. I tym też jest Quixotage Zonia. (…) – jest szeregiem teatralnych metafor, które nigdy nie gnębią cię sugestiami, co i jak masz o nich myśleć. Zawsze zostajesz sam. Oko w oko ze znakiem. I oko w oko z finałem (…)”

Paweł Głowacki, Syk na pożegnanie, „Dziennik Polski”, 14.07.2007

Leave a Reply