Anna Retmaniak po raz 150!

W najbliższą niedzielę 4 marca o godz. 20.07 usłyszymy na antenie Programu Pierwszego Polskiego Radia 150 wydanie audycji Anny Retmaniak pt.: „Portret słowem malowany”. Jubileuszowy program poświęcony będzie aktorowi Ignacemu Gogolewskiemu – bohaterowi pierwszej audycji z tego cyklu.
Anna Retmaniak związana jest z polską sekcją AICT od jej założenia.

„Impulsem do stworzenia Portretu była śmierć Zbyszka Cebulskiego. Uświadomiłam sobie, jak niewiele wiemy o popularnych osobach. Znamy tylko ich wizerunek sceniczny, a mnie fascynuje to, kim są na co dzień. Dlatego staram się pokazać gwiazdy od kulis. Rozmawiam z nimi i ich przyjaciółmi o zwykłych, ludzkich sprawach” – mówi Anna Retmaniak.

W najbliższą niedzielę dziennikarka spotka się ponownie z Ignacym Gogolewskim, który był bohaterem jej pierwszej audycji – w 1968 roku. „Trochę powspominamy. W tamtych czasach Gogolewski był przecież u szczytu sławy. Porozmawiamy o jego życiu – o sukcesach i klęskach, o niespodziankach i miłościach” – zapowiada Anna Retmaniak. Nie zabraknie również fragmentów nagrań z udziałem aktora.

Anna Retmaniak od 50 lat pracuje w Polskim Radiu. Przez całą swoją karierę dziennikarską zajmuje się tematyką kulturalną. Jest znakomitym kronikarzem i komentatorem polskiego życia teatralnego, a także autorką audycji o wieloletniej historii – „Portret słowem malowany” – stanowiącej unikatowy dokument życia polskiego teatru, zapisem głosów i myśli najwybitniejszych twórców w tej dziedzinie. Jest osobą niezwykle cenioną w środowisku twórców teatru. Do dziś red. Anna Retmaniak najrzetelniej relacjonuje wydarzenia teatralne, przygotowuje audycje, cieszące się uznaniem słuchaczy. Jest laureatką wielu nagród – m.in. Złotego Mikrofonu i nagrody im. Witolda Hulewicza.

Leave a Reply