Supermarket w LeMadame

Studio Teatr Office Box zaprasza w dniach 17, 18, 24, 25 stycznia na premierę do Klubu LeMadame w Warszawie, "Super-Market" wg scenariusza i w reżyserii Jerzego Lacha. Szczegóły w załączeniu.
Scena ze spektaklu

Studio Teatr Office Box  „SUPER – MARKET”
SCENARIUSZ:  Jerzy Lach – na podstawie tekstów własnych oraz A. Burzyńskiej, B.Srblijanowić,
                                                       K. Bizio, I.Bergmana
REŻYSERIA: Jerzy Lach
SCENOGRAFIA: Jerzy Lach
MUZYKA: Zbyszek Szmatłoch
CHOREOGRAFIA: Anna Jankowska
OBSADA:
ZOSIA – Natalia Kostrzewa,
ART – Adam Szyszkowski,
KRIS – Marcin Chochlew,
ŻEBRAK – Witek Bieliński
PREMIERA: 19 listopada 2005 r. Klub Le Madame, ul. Koźla 12
 
"SUPER – MARKET " to spektakl o „singlach”. Wielu z nas świadomie wybiera „samotność” jako styl życia, bez żadnych zobowiązań wobec drugiego człowieka. „Jestem tylko dla siebie i dobrze mi z tym” – jak mówi jeden z bohaterów sztuki.Cały swój czas poświęcają firmie, w której pracują; Są lojalni wobec swoich szefów. Praca staje się ich sensem życia. Miłość – to seks. Albo w pracy, przed bizneslunchem albo płatny w agencji. Nie trzeba zabiegać o uczucia drugiego człowieka. Przecież można zapłacić. W takim świecie żyje główny bohater spektaklu. Przedstawienie rozpoczyna się w momencie, gdy bohater dowiaduje się, że stracił pracę.

STUDIO TEATR OFFICE BOX powstało w 2000 r. w Podkowie Leśnej  k/Warszawy z inicjatywy Jerzego Lacha – założyciela Teatru im. Alberta Tison ze Żnina, twórcy spektaklu „Ratujcie nasze dusze” (1994-1996). Pierwszym projektem Teatru Office Box był spektakl polsko-francuski pt. „Ekshumacja” (sc.reż. J. Lach) prezentowany na festiwalach w Poznaniu (MALTA) w Warszawie (AZYL) oraz we Francji w Avignon i Grenoble. Obecnie grupę tworzą aktorzy zawodowi (współpracujący z teatrami w Warszawie m.in. Dramatycznym, Ochoty, Adekwatnym i in.). Pracują jako grupa niezależna, pragnąca robić „inny teatr”, wpisujący się w nurt offowy (alternatywny) często podejmuje tematy społeczne, bliskie współczesnemu człowiekowi. W 2002 r. dochodzi do kolejnej premiery. Spektakl pt.  „MEFISTO LABORATORY” wg dramatu pt. “Salon Profesora Mefisto” Krystyny Kofty był prezentowany w Starej Prochowni i Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Kolejnym przedstawieniem jest „MORTAL KOMBAJN” wg dramatu Pawła Sali, którego premiera miała miejsce w lutym 2005 r. Spektakl prezentowany był m.in. w MCKiS i Klubie Le Madame w Warszawie. Aktualnie Teatr Office Box prezentuje swoją kolejną premierę pt. „SUPER-MARKET”.

Jerzy Lach (rocznik 1955 r.), absolwent filologii polskiej w na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu, w 2000 roku zdał egzamin i uzyskał dyplom reżysera dramatu w ZASP-ie w Warszawie. W 2003 ukończył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Administracji i Zarządzania w Warszawie i uzyskał tytuł menadżera MBA. Założyciel, dyrektor, reżyser wszystkich spektakli Teatru im. Alberta Tison w Żninie (1986-98), twórca m.in. spektaklu Ratujcie nasze dusze (1994-96). Z Teatrem im. A. Tison zrealizował 22 przedsięwzięcia, w tym spektakle uliczne, widowiska plenerowe, etiudy filmowe. Uczestniczył w wielu festiwalach teatralnych w kraju i za granicą, m.in. Poczdamie, Erlangen (Niemcy), Casablanca (Maroko), Thonon les Bains, Grenoble, Avignon (Francja), Wilno (Litwa). Najważniejsze nagrody; Nagroda Artystyczna Młodych im. St. Wyspiańskiego (1988), Prix special jury za spektakl pt. Spotkaliśmy się tu tylko na chwilę na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Uniwersyteckich w Casablance (1992), FELIX – nagroda Gazety Wyborczej (1992), Promocja ŁST oraz Indywidualność twórcza ŁST za sc. I reż. spektaklu pt. Ratujcie nasze dusze na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych (1994), Nagroda Wojewody Bydgoskiego za upowszechnianie kultury teatralnej (1996), Nagroda dla OET w konkursie Bliżej teatru przyznaną przez TKT w Warszawie (1997). Stworzył Ośrodek Edukacji Teatralnej w Żninie, gdzie organizował m.in. Międzynarodowe Warsztaty Teatralne (1991-97). Na scenie zawodowej debiutował w 2000 r. w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu, reżyserując „Obraz” E. Ionesco. W 2000 r. założył Studio Teatr Office Box, z którym do tej pory zrealizował 4 spektakle: „Ekshumacja” – autorski spektakl polsko-francuski (2000) prezentowany na festiwalach: „Azyl” w Warszawie, „Malta” w Poznaniu oraz we Francji w Avignon i Grenoble, „Mefisto Laboratory” wg Krystyny Kofty (2003/4),  „Mortal Kombajn” Pawła Sali (2005) oraz autorskie przedstawienie „Super-Market” (2005). Jerzy Lach jest pomysłodawcą i realizatorem Sceny Debiutów Reżyserskich, Studia Teatr OFF , Mazowieckiego Festiwalu Teatrów Obrzędowych oraz Alternatywnej Sceny Promocyjnej.

Projekt dofinansowany przez m. st. Warszawę

Produkcja: Stowarzyszenia Office Box
 0603982276, 0693268420
www.officebox.free.ngo.p <http://www.officebox.free.ngo.pl>l

Leave a Reply