Przejdź do treści
tinder polska

Teatr Polski w Bydgoszczy otworzył nabór do kolejnych cykli warsztatów w ramach projektu „Rzeka legend”

Teatr Polski w Bydgoszczy ponownie zaprasza mieszkańców do udziału w międzypokoleniowych warsztatach, które odbywać się będą w ramach projektu „Rzeka legend”. Pierwsze spotkanie w Muzeum Kanału Bydgoskiego odbędzie się już w środę 3 lipca, a nabór do następnych cykli właśnie wystartował.

Kolejne cykle warsztatów odbywać się będą w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy na Szwederowie oraz w Hangarze Kultury w Fordonie. Zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 w Bydgoszczy odbędą się 8, 10 i 12 lipca w godzinach 15:30 – 17:30. Spotkania w Hangarze Kultury odbywać się będą w terminach: 9, 11 i 16 lipca w godzinach 17:00 – 19:00

Zajęcia te oparte będą o historie i legendy miejskie. Spotkania skupią się też na elementach takich jak interpretacja, budowa tekstu i storytelling, wspólna historia i kolektywne budowanie opowieści. W ramach projektu TPB pragnie przyjrzeć się dawnym oraz całkiem nowym historiom lokalnym, wychodząc w miasto i realizując działania warsztatowe i animacyjne w wybranych dzielnicach Bydgoszczy. Projekt ma na celu wzmacnianie lokalnej tożsamości i wniknięcie teatru w tkankę miasta, w codzienność jego mieszkańców – „Rzeka legend” będzie szansą na celebrację lokalnej historii.

Podczas zajęć uczestnicy stworzą własne, współczesne legendy lokalne, które zostaną zaprezentowane przez aktorów Teatru Polskiego w Bydgoszczy podczas letnich spotkań teatralnych.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: edukacja@teatrpolski.pl

Regulamin uczestnictwa w warsztatach: https://bit.ly/3VZFnr9

Oświadczenie o wyrażeniu zgody na wykorzystanie wizerunku: https://bit.ly/3zka29w

Zgoda na udział dziecka: https://bit.ly/3xyUu16

Partner projektu: BYLOT – Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna

Zadanie – Rzeka Legend – zostało dofinansowane z budżetu Państwa – ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury “Kultura – Interwencje. Edycja 2024”

Leave a Reply