Przejdź do treści

Sonety Szekspira już w najbliższy weekend na scenie Teatru Kochanowskiego

Już w najbliższy weekend niezwykłe wydarzenie na Scenie Kameralnej! Sonety Szekspira w autorskim przekładzie oraz wykonaniu aktora Teatru Powszechnego w Radomiu Piotra Kondrata.

Miłość, piękno, polityka, przekrój ludzkich cech i namiętności, pytania o sens życia, gdzie jest granica między dobrem a złem, prawdą a iluzją, wyobraźnią a rzeczywistością? To wszystko odnajdziemy w „Sonetach” Szekspira. Zapraszamy w teatralną podróż za głosem autora, w którą zabierze nas Piotr Kondrat, zarówno autor przekładu, jak i aktor Teatru Powszechnego w Radomiu. Razem z reżyserem Maciejem Ferlakiem, pierwszy raz na świecie, stworzyli sceniczną prezentację tych niezwykle ważnych i pięknych tekstów, które wpisały się w kanon literatury światowej. Na scenie zobaczymy zatem pełną emocji i namiętności opowieść o świecie i życiu w brawurowej kreacji Piotra Kondrata. Prawdziwa gratka nie tylko dla miłośników Szekspira!

Piotr Kondrat związany jest z radomskim teatrem od 2010 roku. Widzom znany jest z ról w m.in. „Zbrodni z premedytacją”,” Oknie na parlament”, „Zemście”. Największą pasją aktora jest twórczość Williama Szekspira. W ciągu swojej pracy artystycznej wielokrotnie sięgał po jego utwory oraz wielokrotnie był nagradzany za swoje szekspirowskie interpretacje. Tym razem wystąpi w podwójnej roli – jako autor przekładu zmierzy się z interpretacją aktorską wielkich dzieł światowej literatury!

Zapraszamy: 9, 10 grudnia 2023, godz. 18.00, Scena Kameralna

[fot. mat. teatru]

Leave a Reply