Czy zło jest w każdym z nas? – „F***ing in Brussels” w reżyserii Mikity Ilyinchyka powraca na deski TPB

W najbliższy weekend (19-22 stycznia 2023) Teatr Polski w Bydgoszczy zabierze widzów w mroczną podróż do wnętrza umysłu młodego emigranta próbującego się odnaleźć w Zachodniej Europie, która to – z racji jego pochodzenia – stopniowo go odrzuca.

19, 21 i 22 stycznia w Teatrze Polskim w Bydgoszczy powróci – choć tym razem w aurze mniej festiwalowej – spektakl „F***ing in Brussels” w reżyserii Mikity Ilyinchyka. Premiera sztuki odbyła się w trakcie XXI. edycji Festiwalu Prapremier: Oświecenie i była owocem rezydencji artystycznej reżysera w TPB, którą otrzymał jako laureat I. edycji AURORY. Nagrody Dramaturgicznej Miasta w Bydgoszczy w 2021 roku.

„F***ing in Brussels” jest z jednej strony portretem najmłodszej generacji – przyzwyczajonej do dobrobytu, płynności relacji i braku konieczności podejmowania decyzji, z drugiej zaś – studium najbardziej pierwotnej złości, która uruchamia obce i trudne do opanowania instynkty. Bohater staje się symbolicznym zakładnikiem własnego terytorium, żyjąc gdzieś „pomiędzy”, tocząc nieustanną walkę z koniecznością i niechęcią do podporządkowania się rolom oraz zasadom, których nie rozumie.

To utwór o kryzysie młodego umysłu, który w szaleńczych czasach, w których – stąpając po grząskim gruncie – sam zaczyna tracić kontakt z rzeczywistością. Relacje seksualno-miłosne głównego bohatera mieszają się w tej opowieści z polityką, męskimi fantazjami, władzą i walką o prawdę o samym sobie. Zło jest w każdym z nas – pytanie, na ile pozwolimy mu wyjść ponad powierzchnię.

Występują: Mirosław Guzowski, Marian Jaskulski, Jerzy Pożarowski, Michał Surówka, Małgorzata Witkowska

Pokazy spektaklu „F***ing in Brussels” w reż. Mikity Ilyinchyka odbędą się na małej scenie TPB: 19 stycznia (czwartek) o godz. 18.00, 21 stycznia (sobota) o godz. 19.00 oraz 22 stycznia (niedziela) o godz. 18.00.

Teatr Polski w Bydgoszczy jednocześnie informuje, że wraz z powrotem na deski spektaklu „F***ing in Brussels”, przywraca tradycję „studenckich czwartków”, w ramach których – po okazaniu w kasie ważnej legitymacji – w czwartek 19 stycznia studenci i uczniowie będą mogli zakupić bilety w cenie 15 zł.

Bilety dostępne w kasie Teatru Polskiego w Bydgoszczy (bilety@teatrpolski.pl; tel.: 52 339 78 18; kom. 885 60 70 90) oraz w sprzedaży online poprzez stronę www.teatrpolski.pl

Leave a Reply