SPLECIONE. Finał VII edycji projektu Art Generacje

Drama Way Fundacja Edukacji i Kultury serdecznie zaprasza na spektakl „Splecione”
w reż. Adama Gąseckiego, który odbędzie się w ramach finału VII edycji projektu Art Generacje. Spektakl jest owocem ponad dwumiesięcznej pracy międzypokoleniowej grupy podczas której uczestniczki projektu szukały odpowiedzi na pytanie czym jest solidarność. Spektakle odbędą się 6 i 8 grudnia o godz. 19:00 w Centrum ŁOWICKA na Starym Mokotowie. Wstęp wolny

Spektakl „Splecione” porusza temat powiązań, splątań i zależności którym podlegamy. To powiązania między ludźmi. To zależności jednostek od kultury i norm, wśród których dorastamy. To podleganie historii, która wpływa na nasze życia. To więzi z naturą, rozumianą jako Matka; i z duchowością obecną w postaci natury i pamięci o przodkiniach i przodkach.

Art Generacje to międzypokoleniowy projekt edukacji kulturalnej, którego celem jest stworzenie przestrzeni wspólnej pracy warsztatowej młodszych i starszych.

Projekty Teatru ze Społecznością zakładają tworzenie scenariusza wspólnie z uczestnikami projektu. Inspiracją do budowania spektaklu są wspomnienia, opowieści, historie zakorzenione i funkcjonujące
w danej społeczności. Do udziału w projekcie zapraszani są nie zawodowi aktorzy, ale lokalna społeczność.

Czym jest solidarność? Z kim możemy być solidarni? Z ludźmi w potrzebie? Z ludźmi innej narodowości, pochodzenia społecznego? Ze zwierzętami, światem przyrody, planetą? Jak budować porozumienie? Jak dbać o empatię? Czy solidarność jest nam potrzebna?

Uczestniczki podczas warsztatów szukając odpowiedzi na te pytania improwizowały, przygotowywały etiudy i obrazy sceniczne, rysowały, pisały wiersze i monologi. Odczuwały, rozmyślały, dyskutowały, dzieliły się refleksjami. Poszerzały świadomość środków artystycznych i znajdowały drogę, aby swoje odczucia wyrażać scenicznie – ruchem, ciałem, słowem, obrazem scenicznym.

W tym roku projekt Art Generacje obchodzi 10-lecie nieprzerwanego funkcjonowania. Od 2013 r. odbyło się 6 edycji zakończonych spektaklami, performansami, instalacjami, w których wzięło udział 350 osób. Wydarzenia obejrzało ponad 1700 widzek i widzów.

Po spektaklu przeprowadzone zostaną także warsztaty z widownią.

Kontakt dla mediów – weronika.szmaja@dramaway.pl

Link do wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/25CENX9MP

Projekt współfinansowany przez miasto stołeczne Warszawa.

Leave a Reply