TAK SOBIE W KOSMOSIE PŁYWAM

Jedni w kosmos latają, drudzy – obserwują, jeszcze inni – usiłują podbić… Teatr Nowy w Poznaniu i Fundacja NA MARGINESIE mają dla Państwa inną propozycję.

TAK SOBIE W KOSMOSIE PŁYWAM to wyjątkowy, interwencyjny projekt – spektakl „ku przestrodze”, który już 18 września zagości na Scenie Nowej, by przypomnieć nam wszystkim, że nie jesteśmy sami w kosmosie. A przynajmniej: nie powinniśmy być. To także teatralna próba włączenia się w dyskusję o sytuacji psychiatrii dziecięcej w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem problemu depresji dotykającej zwłaszcza młodych ludzi.

Zdajemy sobie sprawę, że to nie będzie łatwy spektakl. Ale czujemy, że będzie ważny – tak dla nas, jak i dla Widzów. Dlatego po wybranych spektaklach zaprosimy młodych ludzi i ich najbliższych na dodatkowe spotkania – rozmowy ze specjalistami, którzy spróbują im wskazać, gdzie i jak szukać pomocy w kryzysowych sytuacjach. Dlatego też w ramach kampanii promocyjnej związanej z tą premierą zadbamy o to, by w naszych mediach społecznościowych widoczne były przede wszystkim merytoryczne materiały edukacyjne związane z tematyką spektaklu.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nie zbawimy w ten sposób świata – wierzymy jednak, że próba zdjęcia tabu z tematu problemów, depresji czy samobójstw wśród młodych ludzi to już pretekst do rozmowy, która może uratować komuś zdrowie lub życie.

Leave a Reply