XIV Spotkania Teatrów Jednego Aktora w Helu już w lipcu

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią spotykamy się znowu w Helu na Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora. Będzie to już 14. edycja i do tego nie w Remizie, a w plenerze na bulwarze.

Przypominam, że w ubiegłym roku prezentowaliśmy spektakl premierowy online Piotra Kondrata „NOC SZEKSPIRA”. Potem ten spektakl był też zdalnie prezentowany na Festiwalu Teatralnym w Rumunii, gdzie uzyskał bardzo wysokie oceny. Czyli pamiętaliśmy o naszych wiernych widzach Teatru w Remizie.

W tym roku będą prezentowane cztery spektakle. Spotkania zainaugurujemy 13 lipca spektaklem muzycznym Pawła Ruszkowskiego „WĘDRÓWKA PO ŚWIECIE” – „VANOGA PÓ SVECE”. Potem Adam Walny pokaże ciekawe przedstawienie „NOE” (szczególnie zapraszamy dzieci) , następnie Wojciech Kowalski będzie prezentował spektakl ”UWOLNIĆ SŁOWO MIŁOŚĆ”.

Tegoroczne Spotkania zakończy 22 lipca spektakl Bogusława Kierca „PONOWNE ODEJŚCIE GŁODOMORA” będzie on prezentowany w 100. rocznicę urodzin pisarza Tadeusza Różewicza. Gościem Spotkań będzie Prezes Klubu Krytyki Teatralnej red. Tomasz Miłkowski.

Wiesław Geras

[Na zdj.: Adam Walny w spektaklu „Noe”/mat. teatru]

Leave a Reply