MIŁOŚĆ JAKO JEDNOSTKA CHOROBOWA

Scenariusz, choć zręcznie napisany, jest tylko pretekstem do przypomnienia polskich piosenek o miłości, które autorzy Rampy interpretują ze smakiem. Od razu się tak zaczyna, kiedy Brygida Turowska (Terapeutka) zaśpiewa sławną piosenkę S.O.S., z repertuaru Starszych Panów, odnajdując w niej nowe, zaskakujące akcenty. To właśnie Terapeutka jest w pierwszej części postacią centralną, doradzając pojawiającym się u niej parom i pojedynczym pacjentkom rozstanie, czyli rozwód.

W drugiej części scena należy już do Zamachowca (Andrzej Niemirski), który postrzeliwszy Terapeutkę, próbuje się wywikłać z odpowiedzialności fortelem. Broni się śpiewająco, czyli piosenkami, walcząc o serce wątpiącej w niego Żony (Dominika Łakomska). Spektakl w sam raz na skołatane nerwy w czasach pandemii – publiczność bawi się znakomicie, dziękując aktorom gromkimi brawami.

MIŁOŚĆ JAKO JEDNOSTKA CHOROBOWA, scenariusz Doriota Wójtowicz, reż. Grzegorz Mrówczyński, scenografia Jerzy Rudzki, kier. muz. Marek Lipski, choreografia Tomasz Tworkowski, Teatr Rampa, premiera 25 lutego 2021.

[tm]

Leave a Reply