„Tato nie wraca” powraca – Agnieszka Przepiórska w Teatrze WARSawy już 12 lutego

Na afiszu Teatru WARSawy pojawiła się właśnie NOWOŚĆ. Zatem 12 lutego repertuar otworzy Agnieszka Przepiórska – mistrzyni monodramu.

Autor tekstu, ceniony dramaturg Piotr Rowicki ze wspomnień Przepiórskiej uczynił uniwersalną historię młodej kobiety, która dorastała bez ojca.

Nasza bohaterka, to osoba z sukcesami, menadżerka w banku, matka, żona, z mieszkaniem w Warszawie, letnim domkiem na Mazurach i luksusowym Audi. Pewnego dnia, wykonując rutynowe spotkania z klientami w banku Agnieszka w jednym z nich odnajduje niewidzianego od wielu lat ojca, który zniknął z jej życia, gdy miała 3 lata. Spotkanie uruchamia lawinę wspomnień i wypieranych przez lata uczuć.

„Tato nie wraca” Agnieszka Przepiórska

12 lutego, godz. 19.00

Teatr WARSawy, Rynek Nowego Miasta 5/7

TATO NIE WRACA

autor: Piotr Rowicki
reżyseria: Piotr Ratajczak

scenografia i kostiumy: Grupa MIXER

ruch sceniczny: Arkadiusz Buszko

projekcje: Paweł Laskowski

występuje: Agnieszka Przepiórska

czas trwania: 60 minut

„Tato nie wraca” to monodram Agnieszki Przepiórskiej oparty na jej osobistych doświadczeniach. Autor tekstu, ceniony dramaturg Piotr Rowicki ze wspomnień Przepiórskiej uczynił uniwersalną historię młodej kobiety, która dorastała bez ojca.

Nasza bohaterka, to osoba z sukcesami, menadżerka w banku, matka, żona, z mieszkaniem w Warszawie, letnim domkiem na Mazurach i luksusowym Audi. Pewnego dnia, wykonując rutynowe spotkania z klientami w banku Agnieszka w jednym z nich odnajduje niewidzianego od wielu lat ojca, który zniknął z jej życia, gdy miała 3 lata. Spotkanie uruchamia lawinę wspomnień i wypieranych przez lata uczuć. W emocjonalnych, pełnych pasji i nostalgii monologach odbywamy wraz z bohaterką podróż do świata utraconego dzieciństwa, do autentyczności i niewinności. Spacerujemy ulicą Marchlewskiego, jemy Ambrozję w Hortexie mocno ściskając rękę ojca. A potem buntujemy się przeciwko niemu – w Jarocinie i na berlińskim koncercie U2. Czy możliwe jest spotkanie po latach? Czy jest szansa na jakiekolwiek porozumienie? Jak radzić sobie z wieloletnią pustką po nieistniejącym ojcu?

Spektakl „Tato nie wraca” staje się seansem terapeutycznym, w którym odnajdziemy swoje tęsknoty, marzenia, może nawet spotkamy siebie sprzed lat. Będzie okazja by wyszeptać sobie samemu to co zawsze chcieliśmy usłyszeć jako dzieci.

Nagrody:

  • Grand Prix na festiwalu Monoblok w Gdańsku
  • nagroda za „przeniknięcie do głębi…” na XIII Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Zabrzu
  • nagroda za rolę w finale 20. Ogólnopolskiego Konkursu na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.{fot. Katarzyna Chmura/ mat. teatru}

Leave a Reply