Laur Konrada dla KATARZYNY SZYNGIERY!

Katarzyna Szyngiera reżyserka spektaklu „Lwów nie oddamy” została laureatką Głównej Nagrody XX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Reżyserskiej INTERPRETACJE Katowice 2020, tzw „ Lauru Konrada” za reżyserię spektaklu „Lwów nie oddamy”.

Laureatka na którą zagłosowało 3 jurorów: Grzegorz Jarzyna, Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński, pracuje teraz nad nowym spektaklem Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie pt „GRANICA”, którego premierę zaplanowaliśmy na 23 stycznia 2021!

W 2018 roku Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej „Interpretacje” w Katowicach powrócił do swojej pierwotnej formuły programowej – prezentacji twórczości najmłodszego pokolenia polskich reżyserek i reżyserów teatralnych, którzy ubiegają się o Laur Konrada Swinarskiego, patrona katowickiego festiwalu.

Zależało nam bardzo, żeby Interpretacje wyróżniały się spośród mnogości festiwali teatralnych w Polsce jednoznacznym założeniem programowym, aby nie były prezentacją przedstawień podług eklektycznego układu spektakli z takim czy innym szyldem ideowym” – mówił Ingmar Villqist, dyrektor artystyczny festiwalu, który w 2018 roku stanął na jego czele.

Tegoroczny Festiwal w całości odbywał się online.

Pełny werdykt XX edycji „Interpretacji” znajduję się tu :

http://festiwal-interpretacje.pl/werdykt-jury-xx-edycji-festiwalu-interpretacje/

PROGRAM FESTIWALU:

http://festiwal-interpretacje.pl/

Leave a Reply