DIVA w Oknie

Teatr w Oknie zaprasza – dzisiaj, 7 listopada o godzinie 19.00.

Wiolety Komar nie musimy Wam przedstawiać. Ta wybitna monodramistka dwa razy gościła na scenie #TeatrWOknie. 7 listopada, w ramach

MONOTEATR: O WOLNOŚCI! | festiwal monodramu | livestreaming

powróci z „Divą”. To wstrząsająca historia, która dzięki doskonałemu aktorstwu i niezrównanej reżyserii Stanisława Miedziewskiego podbiła serca widzów, zdobywając nagrody na festiwalach od Torunia po Nowy Jork.

► Na spektakl zapraszamy 7 listopada o 19:00.

► Wstęp wolny, zapisy od 31 października

► Transmisja na żywo: https://bit.ly/2IY4SG0

► po spektaklu zapraszamy na spotkanie z Wioletą Komar, które poprowadzi Katarzyna Flader-Rzeszowska

fot. Olga Cieślar

Tekst – Magdalena Gauer
Reżyseria – Stanisław Miedziewski
Wykonanie – Wioleta Komar
Kostium – Magdalena Franczak

“Diva” to wstrząsająca opowieść, podczas której Wioleta Komar wciela się w postać Nory Sedler,  „primadonny assoluty” światowych scen operowych. Jesienią 1941 roku zostaje deportowana do Litzmannstadt Getto (Łódź). Przybywa w transporcie wraz z dużą grupą żydowskich artystów z Europy Zachodniej. Uniknęła zagłady. Za jaką cenę? Odpowiedź na to pytanie znajdujemy w jej opowieści: Śpiewam dla gestapowców. Wybrali właśnie mnie. Wielokrotnie wybierali mnie znowu, znowu i znowu… Ja ulubienica Toscaniniego śpiewam najpiękniejsze arie… nago na krześle… Miałam szczęście w getcie!

Wiele lat po wojnie jest dojrzałą kobietą, wybitną śpiewaczką. W garderobie Metropolitan Opera w Nowym Jorku, po przedstawieniu „Cyrulika Sewilskiego” Rossiniego, Nora otrzymuje bilecik anonsujący spotkanie z młodym kompozytorem, wielbicielem jej talentu. Mężczyzna podpisał się tym samym nazwiskiem, jakie nosiła polska rodzina, która uratowała dziecko Nory, urodzone w getcie w Łodzi. Nora nigdy nie widziała syna. Stajemy się świadkami przeżyć, które zgotował jej los.

Organizator: Teatr w Oknie, Fundacja Theatrum Gedanense

Projekt MONOTEATR: O WOLNOŚCI dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata
2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”

Leave a Reply