Teatr w Oknie zaprasza: Szymon Majchrzak

Panie i Panowie, przed Wami wystąpi dzisiaj Szymon Majchrzak! Student AST w Krakowie, który zapisał się w świecie TJA szeroko nagradzanym monodramem ,,Pokuć” (na który zresztą zapraszamy do Teatru w Oknie już 11.11, w ramach festiwalu MONOTEATR: o wolności!).
Dziś czeka nas premiera on-line „PORTRETU ARTYSTY WSPÓŁCZESNEGO. NA MOTYWACH „CIERPIEŃ MŁODEGO WERTERA” GOETHEGO” w reżyserii Małgorzaty Jakubowskiej – reżyserki i dramaturżki, również studentki AST.
Zapraszamy na premierę o 19:00 na YT TwO:
https://www.youtube.com/channel/UCHxaoUXBSirhGIJHYu6pSAA
Po spektaklu porozmawiamy online z Małgorzatą Jakubowską (i najpewniej również Szymonem Majchrzakiem, jeśli okoliczności mu pozwolą), a spotkanie poprowadzi dr Tomasz Miłkowski. Link do rozmowy na platformie Zoom zostanie podany w formie komentarza do filmu na YouTube oraz w komentarzu pod tym postem. Do zobaczenia!

„PORTRET ARTYSTY WSPÓŁCZESNEGO. NA MOTYWACH „CIERPIEŃ MŁODEGO WERTERA” GOETHEGO”

Reżyseria: Małgorzata Jakubowska
Występuje: Szymon Majchrzak
Aria z H. Góreckiego w wykonaniu: Paulina Sobiś i Franciszek Raczkowski

W kręgu naszych zainteresowań leży młody artysta: zamknięty, odizolowany, zmagający się z rzeczywistością, buntujący się wobec niej. Werter, z jego nadwrażliwością, niezgodą na świat pozbawiony duchowości i wrażliwości, żyjący w poczuciu osamotnienia, odizolowania społecznego – odszczepieniec. Prowokuje, męczy, sprawdza, żąda zmiany, pisze. Równocześnie pozostaje w zamknięciu, w pewnym dystansie do drażniącej go rzeczywistości zewnętrznej, która wciąż przenika do jego wyobraźni, przez co pozostaje z nią w wewnętrznym konflikcie.
Ta kondycja silnie kojarzy nam się z sytuacją nas, artystów teatru, przebywających w czasie najbardziej dotkliwego lockdownu. Sytuacja prowokowana nie tylko przez samą pandemię, ale także działania instytucji władz budziła w nas niezgodę, niepokój, brak poczucia stabilności, zwłaszcza, że jesteśmy w szczególnym momencie – na początku drogi artystycznej, kiedy potrzebne jest nam zrozumienie i przestrzeń do twórczego dialogu.
Pracę nad Werterem i jego życiem traktujemy jako próbę wydostania się z anihilacji. Utożsamiając się z nim, poszukujemy w sobie coraz silniejszych skojarzeń z głównym bohaterem powieści Goethego: skłonność do nadwrażliwości, radykalizmu, poszukiwania kategorii prawdy. Człowiek wrażliwy, będący w stanie buntu, oporu wobec własnej współczesności, doprowadzony do ekstremum, w akcie radykalnej wolności popełnia samobójstwo.
#kulturawsieci #monoteatr #monoteatrwdomu #monodram #online

MONOTEATR #wdomu – PEŁEN PROGRAM w wydarzeniu ⬇️

https://www.facebook.com/events/2677919769129304/?active_tab=discussio
Pokaż mniej

Leave a Reply