OSZUŚCI

Czy rodzinna kolacja na 6 osób może wywrócić dotychczasowe życie gospodarzy i gości? Michael Jacobs udowadnia, że tak. W formie lekkiej, ale też odrobinę na poważnie, stawia pytanie o sens i siłę małżeńskiego węzła, którym rodzice są znużeni i znudzeni, a dzieci niepewne, czy chcą go zawiązać – temat zawsze aktualny. Na scenie węzeł zostanie wystawiony na ostateczną próbę.

W rolach rodziców młodych zakochanych, stojących przed pytaniem, jak ułożyć sobie życie – jak zwykle wyborni Gabriela Muskała (wylękniona, ale zdecydowana), Beata Ścibakówna (uwodzicielska w pięknym szlafroku), Piotr Grabowski (wystrachany przed starzeniem) i Zbigniew Zamachowski (iście widowiskowo wywracający się na podłogę). Jako młodzi Michalina Łabacz i Filip Pławiak. Dwie godziny wieczoru z niespodziankami i humorem pod reżyserską ręką Jana Englerta.

OSZUŚCI Michaela Jacobsa, tłum. Michał Ronikier, reż. Jan Englert, scenografia Arkadiusz Kośmider, kostiumy Dorota Williams, oprac. muz. Agnieszka Szczepańska, produkcja BETA-ART, Och-Teatr, premiera (przełożona z marca) 25 września 2020.

Leave a Reply