25. Konfrontacje Teatralne: Mistrz i Małgorzata

Tegoroczną edycję Konfrontacji Teatralnych pod hasłem „Czas krytyczny / Kairos. Niemożliwe się zdarza” zainauguruje arcydzieło światowej literatury w inscenizacji Janusza Opryńskiego, które w Lublinie zobaczymy po raz pierwszy. Odkryj pociągającą złożoność świata Michaiła Bułhakowa w niezwykłej scenerii Zamku Lubelskiego!
Spektakl Janusza Opryńskiego ściśle koresponduje z tegorocznym hasłem Festiwalu. Reżyser opowiada o „szczególnym czasie”, w którym dochodzi do „niezwykłego spotkania”. Czas realny otwiera się na interwencję mitycznych postaci, które bezpośrednio wpływają na losy głównych bohaterów spektaklu.
Czy w świecie bez Boga jest miejsce dla Szatana? Woland oraz jego tajemnicza świta przybywają do radzieckiej Rosji lat 30 XX w. Do świata pełnego opresji, w którym metafizyczny handel z Diabłem zdaje się jedyną realną szansą na odzyskanie wolności. Nic nie jest jednak za darmo, tak jak nic nie jest dane człowiekowi raz na zawsze. Jak nasza dzisiejsza rzeczywistość przejrzy się w „Mistrzu i Małgorzacie”?
Inscenizacja Janusza Opryńskiego pozwala na nowo odkryć pociągającą złożoność świata Michaiła Bułhakowa. Świata, w którym światło nie może istnieć bez ciemności, tak jak dobro nie narodzi się bez zła.
Spektakl 25 września tłumaczony na Polski Język Migowy (sprawdź informacje o dostępności).25. Konfrontacje Teatralne: Mistrz i Małgorzata
Teatr im. J. Kochanowskiego w Opolu
25, 26 września 2020, godz. 19:00
dziedziniec Zamku Lubelskiego

Leave a Reply