Konkurs na plakat do spektaklu „Ronja, córka zbójnika”

Teatr Powszechny w Warszawie ogłosił konkurs na plakat do spektaklu familijnego „Ronja, córka zbójnika”. Premiera spektaklu w reżyserii Anny Ilczuk, na podstawie kultowej powieści Astrid Lindgren, zaplanowana jest na 18 września 2020 r.

Konkurs trwa tylko do 7 września 2020 roku i jest kierowany do dzieci i młodzieży do 14. roku życia. Teatr przyjmuje prace plastyczne wykonane techniką dowolną, inspirowane tematyką książki „Ronja, córka zbójnika”. Prace (w wersji elektronicznej – skan lub zdjęcie) można przesyłać na adres promocja@powszechny.com lub wysłać pocztą tradycyjną na adres: Teatr Powszechny, Dział Promocji i PR, ul. Zamoyskiego 20, 03-801 Warszawa, z dopiskiem: „Ronja, córka zbójnika – konkurs”.
Wyróżnione zostaną 4 prace (autorzy otrzymają dwuosobowe zaproszenia na spektakl). Zwycięska praca posłuży jako wzór oficjalnego plakatu spektaklu. Autorka/autor zwycięskiej pracy będzie też mogła/mógł zaprosić całą swoją klasę na spektakl „Ronja, córka zbójnika” w wybranym terminie.
Szczegółowe warunki udziału w konkursie oraz regulamin znajduje się na stronie internetowej Teatru Powszechnego: http://www.powszechny.com/aktualnosci/konkurs-na-plakat-do-spektaklu-ronja-corka-zbojnika.html

Więcej informacji o spektaklu „Ronja, córka zbójnika”:
premiera:
18 września 2020, Scena Duża Teatru Powszechnego w Warszawie.
kolejne przedstawienia: 19, 20, 22, 23 września
„Mówili o lesie. Ale nim sama nie zobaczyła, jak jest mroczny i zadziwiający ze swymi szumiącymi drzewami, nie rozumiała, czym jest las. I teraz śmiała się cichutko tylko dlatego, że istnieją rzeki i lasy. Prawie nie była w stanie tego pojąć – oto istnieją ogromne drzewa i wielka woda, i one żyją; czyż na samą myśl o tym można się nie uśmiechać?”.

Bohaterka kultowej powieści Astrid Lindgren jest „dzieckiem lasu”, żyje w symbiozie z przyrodą, jest wyczulona na potrzeby i cierpienie zwierząt, w relacjach z ludźmi kieruje się braterstwem i wrażliwością. Musi jednak odnaleźć się w świecie ludzi zarządzanym przez zbójników.

Jakie przygody czekają Ronję? Czy jej uczucie do Birka przetrwa mimo konfliktu dwóch zwaśnionych rodów zbójnickich? Czy dzieci mogą wykazać się większą odwagą i otwartością niż dorośli?
Spektakl familijny dla widzów od 7. roku życia.
reżyseria i adaptacja: Anna Ilczuk

scenografia i kostiumy: Mateusz Stępniak

muzyka: Maciej Zakrzewski

inspicjentka: Iza Stolarska
obsada: Klara Bielawka, Aleksandra Bożek, Michał Czachor, Mamadou Góo Bâ, Andrzej Kłak, Mateusz Łasowski, Oskar Stoczyński, Kazimierz Wysota

Leave a Reply