Brak scenariusza na ośmiu aktorów

Teatr improwizowany pod dowództwem Klubu Komediowego, PREMIERA: 3 lipca 2020,TEATR WARSawy, Społeczna Scena Debiutów

Na dużej scenie Teatru WARSawy staną młodzi twórcy zaangażowani do projektu „Brak scenariusza na ośmiu aktorów”. Staną w jednym szeregu z ojcami założycielami Klubu Komediowego i doświadczonymi jego członkami – którzy mówią, że są wyjadaczami sceny impro. Szykuje się zatem walka i wielka improwizacja, bo scenariusza dla ósemki aktorów zabrakło. Zwyczajnie zabrakło pieniędzy, gdyż ciężkie czasy nastały. Niemniej nikt się nie poddaje. Wieczór komedii improwizowanej złoży się zatem na żywo – na oczach widowni Teatru WARSawy. To ona zadecyduje o historii scenariusza.

Opiekę artystyczną sprawuje siedem wspaniałych osobistości, choć nie oznacza to, że jeden z aktorów został pominięty. Zatem pod ich czujnym okiem debiutantami zajmują się:

  • Michał Sufin – ojciec Klubu Komediowego, a ponadto improwizator. Pisarz, scenarzysta, jeden z założycieli Klancyka, czyli pierwszego teatru improwizowanego w Polsce.
  • Bartosz Młynarski – członek Klancyka i znany jako bosman impro. Na morzu podobno przeżył już wszystko, a teraz siedzi w kącie zajazdu nad trzecią butlą rumu.
  • Karolina Norkiewicz – dziewczyna z USA, która często opowiada o spektaklach komediowych po angielsku, inspirowanych najnowszymi tłumaczeniami wierszy najwybitniejszych polskich poetów.
  • Kinga Kosik-Burzyńska – prowadzi świetne i niezawodne wycieczki osobiste. Oczywiście aktorka, improwizatorka, parodystka, a ostatnio również konferansjerka.
  • Mateusz Lewandowski – improwizował już pierwsze randki i chętnie podzieli się z debiutantami z konsekwencjami jakie mogły z nich wyniknąć.
  • Bartłomiej Magdziarz – w serialu „Ranczo” wcielił się w postać Łukasza – reżysera teatralnego. Tym razem odpowiednio wyszkoli ośmiu śmiałków, którzy staną na scenie Teatru WARSawy.
  • Weronika Nockowska – aktorka i improwizatorka, która chórem mówi, że w odwadze i bezwstydzie leżą konfitury.

OBSADA – debiutanci:

Lucyna Nowowiejska-Hada

Aleksandra Lechocińska

Michalina Chłodzińska

Waleria Gorobets

Kamila Najduk

Daniel Zawada

Michał Tokarski

Karol Biskup

Leave a Reply