Teatr Narodowy zagra dla widzów na dwóch scenach

W połowie czerwca Teatr Narodowy w Warszawie udostępni widzom swoje przedstawienia na dwóch scenach – scenie przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego i scenie Studio. Publiczność zobaczyć będzie mogła m.in. spektakle „Jak być kochaną” i „Twórcy obrazów”.

„Informuję, że po długiej przerwie spowodowanej pandemią rozpoczynamy granie przedstawień na dwóch scenach, na scenie przy Wierzbowej i na scenie Studio” – napisała w środę w informacji przesłanej PAP zastępca kierownika ds. promocji teatru Hanna Zoll.

„Oczywiście grać będziemy, przyjmować widzów, zgodnie z zaleceniami i zasadami bezpieczeństwa” – zapewniła.

Scena przy Wierzbowej im. Jerzego Grzegorzewskiego dostępna będzie dla widzów od 13 czerwca br. 13 i 14 czerwca o godz. 19.30 obejrzeć będzie można adaptację opowiadania Kazimierza Brandysa – przedstawienie „Jak być kochaną” w reż. Leny Frankiewicz (na zdjęciu).

„To przedstawienie o miłości i moralnej odpowiedzialności za drugiego człowieka oraz o mechanizmach rządzących ludzką pamięcią” – napisano w zapowiedzi na stronie Teatru Narodowego.

Na scenie Studio od 17 czerwca grany będzie spektakl o istocie tworzenia i odpowiedzialności w sztuce pt. „Twórcy obrazów” wg Pera Olova Enquista w reż. Artura Urbańskiego.

„Rok 1920. Reżyser Wiktor Sjoestroem pracuje nad filmem >>Woźnica śmierci<< według powieści noblistki Selmy Lagerloef – dziełem, które przejdzie do historii kina. Przed projekcją pisarka poznaje Torę Teje, aktorkę u progu kariery. Bezczelna dziewczyna prowokuje wyniosłą Selmę do ujawnienia sekretów jej twórczości” – czytamy w zapowiedzi przedstawienia.

Kasa biletowa Teatru Narodowego czynna będzie od 6 czerwca w godz. 15-19 (oprócz poniedziałków).

Grzegorz Janikowski
PAP
03-06-2020

Leave a Reply