SKARPETKI, OPUS 124 online z Teatru Współczesnego

Teatr Współczesny Online zaprasza 7 czerwca godz. 20.00 na pokaz telewizyjnej rejestracji sztuki Daniela Colasa „Skarpetki, opus 124” w reż. Macieja Englerta.

Dwaj aktorzy marzą, by światła rampy rozjaśniły zmierzch ich sławy.

Verdier ( Piotr Fronczewski) i Brémont (Wojciech Pszoniak) przygotowują przedstawienie, dzięki któremu pragną powrócić na scenę w pełnej glorii. Różne charaktery i teatralne osobowości, nietuzinkowe, odmienne usposobienia oraz temperamenty obu panów spowodują, że w spektaklu nie zabraknie zaskakujących i komicznych scen… bo artyści dążący do perfekcji wplątują się w niespodziewane i przezabawne sytuacje.

„Skarpetki opus 124” w Teatrze Współczesnym: dyrygent, muzycy , partytura teatralna na najwyższym „C”.

Autor o swojej sztuce:

„Kimże w gruncie rzeczy są ci dwaj klauni, tak zupełnie od siebie różni?… Są ludźmi, po prostu. Pełnymi sprzeczności, ze swoimi słabościami i okrucieństwem… a także czułością… Są to być może dwie twarze tej samej postaci. Diametralnie odmienne, a jednocześnie całkowicie identyczne… Ludzie i tyle…. Po prostu ludzie… zadufani w sobie, niepoważni… Co tu dużo mówić, klauni… Po prostu klauni…”.

Daniel Colas – autor sztuki to aktor, w 1972 roku uhonorowany Nagrodą im. Gerarda Philippe’a , od 2006 roku dyrektor artystyczny paryskiego Teatru „Les Mathurins”. Reżyser wielu sztuk, m.in. Pintera, Sartre’a, Tennessee Williamsa, J.C. Grumberga.

Przedstawienie dostępne w sieci tylko na terytorium Polski. Spektakl będzie dostępny na stronie tylko w dniu pokazu od godz. 20.00.

Materiał nadesłany
03-06-2020

[Fot. Michał Englert/ materiał Teatru]

Leave a Reply