Matki rewolucji

Matki rewolucji – rozmowa z matkami protestu rodzin osób z niepełnosprawnościami

Teatr 21 zaprasza na rozmowę z okazji Dnia Matki – 26 maja 2020 o godz.19:00. To  jednocześnie druga rocznicą zakończenia protestu RON w Sejmie RP.  Czy od tego czasu coś zmieniło się w sytuacji osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin? Rozmowa prowadzona przez Sylwię Chutnik Chutnik odbędzie się na żywo na Facebooku Teatru 21 (https://facebok.com/teatr21).

Z okazji Dnia Matki nie chcemy dawać kolejnych laurek czy bukietów kwiatów. W Dniu Matki, 26 maja 2018 w Sejmie RP trwał protest rodzin osób z niepełnosprawnościami (RON). Dwa lata po jego zawieszeniu Teatr 21 zaprasza na rozmowę z „supermatkami” – bohaterkami tego protestu: Iwoną Hartwich, Anną Glinką, Anetą Rzepką. W rozmowie uczestniczyć będą również: Anna Dodziuk (matka Barbary Lityńskiej – aktorki Teatru 21) i Justyna Sobczyk (założycielka Teatru 21, reżyserka spektaklu „Rewolucja, której nie było” inspirowanego protestem RON). Spotkanie poprowadzi Sylwia Chutnik (kulturoznawczyni, pisarka i członkini Rady Fundacji Teatr 21).

Jesteśmy ciekawe, co zmieniło się po dwóch latach od protestu RON w Sejmie.
Jaka jest polityczna i społeczna sytuacja osób z niepełnosprawnością i ich rodzin?
Porozmawiamy o codziennym doświadczeniu pracy opiekuńczej i jej roli w życiu prywatnym i publicznym.

————

Rozmowa odbędzie się na Facebook Live 26 maja 2020 o godz. 19:00
Link do rozmowy na żywo pojawi się na fanpage’u Teatru 21 (http://facebook.com/teatr21) oraz w wydarzeniu „Matki rewolucji”

Spotkanie będzie tłumaczone symultanicznie na #PJM.

————

WYREMONTUJMY TEATR DLA AKTORÓW Z ZESPOŁEM DOWNA

Wydarzenia Teatru 21 on-line są bezpłatne – w ramach podziękowania można wesprzeć remont siedziby teatru i Centrum Sztuki Włączającej.
Darowiznę można wpłacić na stronie: https://zrzutka.pl/teatr21

Leave a Reply