59. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TEATRU: Widzowie mogą nagrodzić aktorki i aktorów „Siemaszkowej”

27 marca przypada Międzynarodowy Dzień Teatru, którego obchody w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie miały się odbyć dzień później. Na 28 marca zaplanowano premierę spektaklu „Iwona, księżniczka Burgunda” w reż. Waldemara Śmigasiewicza oraz tradycyjne rozdanie nagród przyznawanych aktorom i innym pracownikom tej instytucji kultury przez władze samorządowe i dyrektora Teatru. Ze względu na obowiązujący w Polsce stan epidemii uroczyste obchody 59. MDT zostały przełożone na późniejszy niewyznaczony jeszcze termin. Internet – narzędzie, które na co dzień służy Teatrowi do komunikacji
z Widzami – stał się jedyną przestrzenią, w jakiej artyści mogą spotkać się dziś z publicznością. Poprzez media społecznościowe do Teatru dociera dużo słów wsparcia ze strony jego sympatyków, którzy oczekują szybkiego spotkania na scenie Siemaszkowej.

W tegorocznych nadzwyczajnych okolicznościach Teatr postanowił, że obok Marszałka Województwa Podkarpackiego, Prezydenta Rzeszowa i Dyrektora Teatru swoich faworytów wskażą również Widzowie. W tym celu powstała internetowa ankieta, która umożliwia oddanie głosu na ulubioną aktorkę i ulubionego aktora Teatru im. Wandy Siemaszkowej
w Rzeszowie oraz na ulubiony spektakl z repertuaru Teatru. Głosować można do 22 kwietnia 2020 r. włącznie. Laureatów „Wandy ‘20” – bo tak od imienia patronki Teatru nazwane zostały nagrody – poznamy podczas uroczystych obchodów 59. Międzynarodowego Dnia Teatru w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Teatr zachęca do licznego udziału w ankiecie, a dla tych, którzy zdecydują się wziąć w niej udział przygotowano konkurs na portalu Facebook. Do wygrania są zaproszenia na obchody 59. MDT, w tym premierę najnowszego spektaklu.

Fundatorem nagród „Wanda ‘20” oraz zaproszeń dla biorących udział w ankiecie jest Teatr im. Wandy Siemaszkowej.

Link do ankiety: https://forms.gle/YCKVDHa9no9Pyjeq7

Regulaminy głosowania oraz konkursu na FB dostępne są na stronie internetowej www.teatr-rzeszow.pl

Leave a Reply