„Kapitan Żbik i żółty saturator” w Syrenie

Spektakl, który powstaje na zamówienie Syreny na podstawie jednego z najpopularniejszych polskich komiksów o kapitanie Żbiku.

Licencja na wykorzystanie w spektaklu postaci kapitana Żbika została pozyskana od Władysława Krupki, zmarłego niedawno twórcy tego kultowego bohatera dla pokolenia 40- i 50-latków. Koncepcję i scenariusz całości stworzył, inspirując się w epizodach historiami prawdziwych postaci, Wojciech Kościelniak, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów teatralnych i twórców musicalowych.

Pełnowymiarowy, dwuaktowy musical będzie nie tylko czystą rozrywką, ale posiadać będzie niezaprzeczalny walor poznawczy. W umiejętny i atrakcyjny dla widza w każdym wieku sposób ukaże Warszawę lat 70. nie tylko od strony architektury, topografii i sztafażu, ale także, a nawet przede wszystkim, od strony realiów PRL-owskiej rzeczywistości. Dynamiczną muzykę nawiązującą do modnych trendów lat 70., takich jak: rock, pop, disco itp., na potrzeby „Żbika” skomponował pianista jazzowy, kompozytor i aranżer Mariusz Obijalski.

Premiera musicalu „Kapitan Żbik i żółty saturator” odbędzie się 29 lutego o godzinie 19.00.

Leave a Reply