8HQ – niezwykły koncert w Teatrze Druga Strefa

Eight Hands Quartet jest innowacyjnym, międzynarodowym zespołem, składającym się z czterech młodych pianistów, których połączyła pasja i miłość do jednego instrumentu. Spotkali się w celu wymiany swoich doświadczeń, dzielenia się radością ze wspólnego muzykowania oraz by tworzyć i wykonywać piękną muzykę fortepianową. Najpiękniejsze utwory muzyki poważnej, rozrywkowej i filmowej w niecodziennych aranżacjach na cztery fortepiany, które nabierają zupełnie nowego wymiaru, budzą ciekawość i dostarczają sporej dawki muzycznych doznań. Zespół zadebiutował z programem klasycznym w Filharmonii Narodowej w Warszawie w maju 2019 r.

Pomysłodawcą zespołu Eight Hands Quartet jest jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich – solista, kameralista, improwizator oraz współautor i wykonawca projektu Filharmonia Dowcipu – Waldemar Malicki.

Zespól tworzą profesjonalni pianiści i kompozytorzy, laureaci wielu międzynarodowych konkursów, ludzie całkowicie oddani muzyce i swojej pasji:

Vlasta Traczyk – kompozytorka, pianistka i aranżerka rosyjsko-ukraińskiego pochodzenia. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Laureatka III nagrody w międzynarodowym konkursie Transatlantyk Instant Composition Contest w 2017 r.

Eugenia Kwon-Kominek – pianistka pochodzenia koreańskiego, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz szkoły Ecole Normale de Musique w Paryżu, laureatka wielu krajowych i międzynarodowych konkursów oraz twórczyni wielu projektów artystycznych.

Aruto Matsumoto – kompozytor, pianista, aranżer pochodzenia japońskiego. Tworzy muzykę do gier komputerowych (między innymi do tajwańskiej gry Devotion), a także aranżacje orkiestrowe do Game Music Festival we Wrocławiu.

Adam Leczycki – pianista, absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

13 grudnia 2019 | 20.00

[Fot. materiały organizatora]

Leave a Reply