WSZECHMOCNI W SIECI

Kolejny spektakl misyjny Kamienicy, tym razem poświęcony zagrożeniom, jakie stwarza internetowy hejt. Rzecz traktuje o sprawcach i ofiarach przemocy internetowej – młodych dziewczynach i chłopcach, którzy nie wytrzymują presji, poddają się i bywa, że skracają swoje cierpienia tragicznym zamachem samobójczym. Kostrzewski opowiada o tym przekonująco, posługując się prawdziwymi przykładami i portretując młodych ludzi traktujących sieć jako terytorium ich władzy absolutnej. Spektakl demaskuje tę władze otwierając pole do autorefleksji – dowody na to można znaleźć w… internecie, gdzie pojawiają się sygnały od młodych widzów pozostających pod wrażeniem obejrzanego spektaklu.

Młodzi aktorzy (Maria Sobocińska i Marcin Stępniak) wspomagani przez Olgę Sarzyńską dobrze sobie radzą w stworzonym na scenie środowiskiem sieciowym – swego rodzaju perełkę aktorską tworzy Justyna Sieńczyłło (na nagraniu wideo) w przejmującej roli matki samobójczyni, która nie wytrzymała internetowego hejtu.

WSZECHMOCNI W SIECI, scenariusz i reżyseria Wawrzyniec Kostrzewski, współpraca reżyserska Olga Sarzyńska, muż. Piotr Łabonarski, wizualizacje i kostiumy Maria Matylda Wojciechowska, choreografia Jarosław Staniek/Katarzyna Zielonka, produkcja Karolina Gromadzka, Teatr Kamienica, prapremiera 7 października 2019.

[tm]

[Plakat spektaklu – materiały Teatru]

Leave a Reply