GROCHÓW

Co się dzieje z czasem, który minął – pyta Andrzej Stasiuk. Łukasz Lewandowski i współtwórcy Teatru Malabor, Marcin Bartnikowski i Marcin Bikowski, badają ślady przeszłości, próbują ustalić, co zostało z przyjaciela, który odszedł na zawsze. Utrzymane w rzeczowym tonie, męskie spojrzenie na śmierć i utratę, jaką jest nieobecność kogoś bliskiego to przejmujące, odważne wejrzenie w przestrzeń niebytu, z czym pogodzić się nie sposób, a nie zgodzić nie można. Toteż na koniec na scenie Przodownika zobaczymy tylko rumowisko pamiątek i strzępów, wszystkich tych drogocennych śmieci, które każdy z nas zostawia, kiedy nas już nie ma.

Zasadnicze pytania o pamięć i jej sens, o czas, czyli tajemniczy, niepochwytny czwarty wymiar. A Grochów? To kolebka, gdzie wszystko się zaczęło i który dla przyjaciół, żywych i umarłych, pozostał kotwicą.

Mądre, poważne przedstawienie.

GROCHÓW Andrzeja Stasiuka, scenariusz Łukasz Lewandowski, opieka artystyczna Agnieszka Glińska, przestrzeń Monika Nyckowska, lalki Marcin Bikowski, muzyka Igor Nikiforow, kierownik produkcji Anna Garstka, Scena Przodownik, Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy, w koprodukcji z Fundacją Teatr Malabor Hotel, premiera 11 października 2019

[tm]

Leave a Reply