Cybis i Bułhakow w Opolu

We wrześniu w opolskim Teatrze Kochanowskiego pojawiła się wystawa multimedialna. Oto, co pisze o niej teatr :

Dzięki najnowszym technologiom twórcy wystawy otaczają widza barwami i postaciami z obrazów Jana Cybisa. Malarz zdołał wypracować własny, łatwo rozpoznawalny styl – ekspresyjnie, grubo kładziona farba, bogata faktura. Istotą tej twórczości była nie treść, ale malarska forma, jaką przybierał wycinek natury na płótnie. Pushka Studio za sprawą projekcji motion design oraz wideo mappingu pozwoli nam przekroczyć barierę ramy obrazu i „zanurzyć” się w jego ożywionym wnętrzu.

Odwiedzający wystawę wspólnie stworzą instalację przestrzenną – inspirowaną twórczością artysty – aktywnie uczestnicząc w wystawie.

Nasza multimedialna wystawa stworzona została z myślą o widzach małych i dużych, o dorosłych, dzieciach i seniorach. To piękne widowisko, dzięki któremu przeniesiemy Was w świat wyobraźni.

WSTĘP NA WYSTAWĘ JEST BEZPŁATNY!

Tymczasem…:

27 września br. będzie bardzo wyjątkowym dniem z naszym teatrze.

To właśnie w ten dzień, wieczorem, po raz pierwszy zaprezentujemy „Mistrza i Małgorzatę”, dynamiczny i pobudzający wyobraźnię spektakl na podstawie jednego z najpiękniejszych dzieł światowej literatury. W tym spektaklu znajdziecie piękną historię miłosną i czarny humor. Będzie Wam dane wziąć udział we wspaniałym balu i staniecie się świadkami jednych z najważniejszych momentów w historii zachodniej cywilizacji. Będziecie odkrywać tajemnice czarnej magii i ludzkiego losu.

Reżyserem spektaklu jest Janusz Opryński, który pracuje na najnowszym przekładzie powieści Bułhakowa autorstwa rodziny Przebindów.

Na scenie zobaczycie Magdalenę Maścianicę, Katarzynę Osipuk, Monikę Stanek, Beatę Wnęk-Malec, Bartosza Dziedzica, Andrzeja Jakubczyka, Michała Kitlińskiego, Rafała Kronenbergera, Leszka Malca, Radomira Rospondka, Kacpra Sasina, Artura Paczesnego i Michała Świtałę.

Premiera: 27 września 2019 r., DUŻA SCENA

Teatr Kochanowskiego planuje jeszcze dwie premiery. W październiku (11.10.2019) Prezydentki Wernera Schwaba, o trzeciej nie ma jeszcze informacji.

Opr. Ewa Sośnicka-Wojciechowska

Leave a Reply