Wrześniowa premiera w Kaliszu

TBK czyli Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu 7 września zaprasza na premierę – polską prapremierę Człowieka z Oklahomy Lukasa Lindera. Reżyseria: Cezary Iber, muzyka: Maciej Zakrzewski, scenografia i kostiumy: Marta Kozera, Jana Łączyńska, multimedia, projekcje – Jakub Lech.

Opis sztuki:

Moment, w którym orientujemy się, że wydorośleliśmy, przychodzi zazwyczaj niespodziewanie. Pokój jest jakby mniejszy, zniknęła tajna baza na drzewie, a zamek nie wiedzieć kiedy z powrotem zmienił się w stary garaż. Nikt nie woła z podwórka, żeby pobawić się w chowanego i park nie jest już bezgranicznym, niezdobytym kontynentem. Smycz z kluczami do drzwi krainy nieposkromionej wyobraźni pewnie zsunęła się z szyi podczas fikołków na trzepaku.

Jednak dla nastoletniego Freda ta alternatywna rzeczywistość to jedyne możliwe schronienie przed dolegliwościami egzystencji, ucieczką ojca i brakiem willi z basenem. Chłopak pod naporem sił świata dorosłych próbuje jakoś przetrwać – wyolbrzymiając znaną mu rzeczywistość i ośmieszając ją. Świat dorosłych wydaje się abstrakcyjny. Fantazje Freda mieszają się z rzeczywistością. Musi sobie radzić z okresem dojrzewania, pierwszymi miłościami, pierwszymi przyjaźniami, pierwszymi zawodami i pierwszymi dorosłymi decyzjami.
Fred, niczym komiksowy detektyw noir, wyrusza w podróż z wyimaginowanym rewolwerem w kieszeni i ukochaną u boku, by odnaleźć ojca. W finale odnajduje dużo większy skarb – samego siebie.

Obsada: Malwina Brych, Agnieszka Dzięcielska, Kama Kowalewska, Aleksandra Pałka,
Izabela Wierzbicka, Michał Felczak, Jacek Jackowicz, Jakub Łopatka, Wojciech Masacz, Dariusz Sosiński, Maciej Zuchowicz.

Opr. Ewa Sośnicka-Wojciechowska

Leave a Reply