MUMIO FESTIVAL w Katowicach

Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat Mumio, 6-8 września 2019 r. Teatr Śląski, Katowice

W dniach 6-8 września, w Teatrze Śląskim im. St. Wyspianskiego w Katowicach, odbędzie

się reedycja bezprecedensowego wydarzenia – MUMIO FESTIVAL. Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat Mumio. Pierwszą, warszawską edycją jubileuszowego festiwalu spektakli grupy Mumio, rozpoczynaliśmy lato 2019, a teraz na koniec sezonu wakacyjnego pragniemy, to co najcenniejsze w historii i specyfice Mumio, zaprezentować publiczności śląskiej. Zapraszamy fanów Mumio i wszystkich zainteresowanych na spektakle Przybora na 102, Welcome Home Boys oraz na finał festiwalu Ktoś zapukał mi do buta – tak szalonego, nieprzewidywalnego i brawurowego spektaklu Mumio jeszcze nie było.

 6 września, 19:00 / Przybora na 102 – na scenie pojawiają się trzy artystyczne temperamenty – Jeremiego Przybory, Magdy Umer i Mumio. Będzie więc dowcipnie i bardzo zabawnie, ale też refleksyjnie i wzruszająco, autorsko, muzycznie i jak zwykle improwizacyjnie.

 7 września, 19:00 / Welcome Home Boys – Mumio niczym Alicja w krainie czarów przenosi widza w baśniowy świat wyobraźni twórców. W tej fabularnej opowieści połączenie teatru z kinem otwiera drogę do wielu zaskakujących i komicznych zdarzeń, gdzie aktorzy niczym w „Purpurowej Róży z Kairu” swobodnie wchodzą i wychodzą z filmowego ekranu.

 8 września, 19:00 / Ktoś zapukał mi do buta – spektakl finałowy, czyli jak zmieścić

21 lat MUMIO w dwie godziny. Swoisty ekstrakt tego, co najciekawsze w MUMIO. Do udziału w spektaklu wysłaliśmy zaproszenia wszystkim postaciom mumiowego uniwersum.

Nie mamy pewności, kto przyjdzie, spodziewamy się Jeżyka, Psa, Biedronki, Pancerników,

Sokoła, Fok, 15 tysięcy ludzi z osiedla za przystankiem, Profesora Sasaskiego, Duszana

z motorem, Pana z saturatorem, Macieja, Jędrzeja, Pani Serwuowej z Panem Eugeniuszem i oczywście Symfonicznego Chóru oraz wielu, wielu innych gości, których jako niespodzianki zachować pragniemy.

Leave a Reply