Klub Winowajców w WarSawie

22 sierpnia w ramach Społecznej Sceny Debiutów w Teatrze WARSawy, odbędzie się kolejny projekt z udziałem młodych aktorów – premiera spektaklu „Klub Winowajców” w reż. Agnieszki Czekierdy.

„Klub Winowajców” to przeniesienie na scenę kultowego dla młodzieży lat osiemdziesiątych filmu „The Breakfast Club” Johna Hughesa.

Sobota. 7:00 rano. Królowa balu, kujon, chuligan, sportowiec i wariatka – zjawiają się w szkole, żeby odpokutować swoje przewinienia.

Zamknięci na kilkanaście godzin w jednej sali ludzie, którzy na co dzień wyśmiewają się, przechodząc obok siebie na szkolnym korytarzu. Skrajnie różni, z zupełnie innych światów i grup społecznych. Na pozór różni, a w gruncie rzeczy tacy sami. Uwięzieni w swoim wizerunku, który czasem nawet jest wygodny, bo można pod nim wiele ukryć. Można ukryć nieśmiałość, strach, poczucie odrzucenia, konieczność realizacji cudzych ambicji, desperacką potrzebę bycia lubianym i akceptowanym. To trzymająca w napięciu, mądra, momentami zabawna historia o tym, jak pękają kolejne mury, kiedy dajemy sobie szansę poznać lepiej drugiego człowieka. To opowieść o trudnej drodze poszukiwania własnej tożsamości, którą każdy z nas musi przejść i każdy z nas wychodzi z niej w różnym stopniu pokaleczony. Niezmiennie. Od pokoleń.

22 sierpnia, godz. 20.00 – PREMIERA

23 sierpnia, godz. 20.00

Leave a Reply