INNI LUDZIE” NA OPEN’ER FESTIVAL 2019

Spektakl „Inni ludzie” w reż. Grzegorza Jarzyny zainauguruje 8. edycję Teatru na Open’erze – programu kuratorskiego Alter Art i Nowego Teatru w Warszawie. Poza spektaklem z TR Warszawa uczestnicy i uczestniczki festiwalu będą mieli okazję zobaczyć także najnowsze przedstawienia Agnieszki Smoczyńskiej („Święta Kluska”, prod. Komuna Warszawa) i Krzysztofa Warlikowskiego („Wyjeżdżamy”, prod. Nowy Teatr w Warszawie).
Pokazy w ramach tegorocznej edycji programu Teatr na Open’erze rozpoczną się 3 lipca pokazem „Innych ludzi” – adaptacji najnowszej książki Doroty Masłowskiej w reżyserii Grzegorza Jarzyny. Ten hip-hopowy poemat portretuje Polskę trzy dekady po transformacji, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść. „Inni ludzie” to rzecz o polskim społeczeństwie, w którym pęka międzyludzka więź, a narodowa tożsamość budowana jest na wrogości do „Innych”. Spektakl opowiada historię ludzi opętanych wizją wirtualnego szczęścia, opowiedziana trashowym językiem reklam, internetowych wpisów i medialnych doniesień, który zatruwa jak smog i blokuje autentyczną komunikację. Przedstawienie zrealizował kolektyw, w skład którego wchodzą m. in. aktorki i aktorzy z zespołu TR Warszawa, kompozytorzy, artyści warszawskiej sceny hip-hopu, graficy, artyści i artystki wizualni, twórcy i twórczynie wideo oraz mieszkanki i mieszkańcy Warszawy, którzy użyczyli swoich wizerunków i głosów do nagrań, wykorzystanych w przedstawieniu. Pokazy spektaklu na Open’er Festival odbędą się 3 lipca o godz. 14.00 oraz od 4 do 6 lipca o godz. 12.00.
Począwszy od 4 lipca, uczestniczki i uczestnicy festiwalu będą mogli obejrzeć także pozostałe przedstawienia. Spektakle „Wyjeżdżamy” w reż. Krzysztofa Warlikowskiego z Nowego Teatru w Warszawie pokazane zostaną trzykrotnie – od 4 do 6 lipca o godz. 11.00, zaś „Święta Kluska” w reż. Agnieszki Smoczyńskiej z Komuny Warszawa w te same dni o godz. 15.00.
Wszystkie spektakle grane będą z napisami w języku angielskim.
Rezerwacja miejsc na spektakle ruszy 18 czerwca 2019 roku.
Szczegóły na stronie: www.opener.pl.

Leave a Reply