Premiera ONCE otwiera Festiwal Sztuki Mimu

Już w najbliższy piątek (7 czerwca) rozpocznie się XIX Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. Festiwal zainauguruje premierowy pokaz spektaklu „Once”, który powstał dzięki współpracy Warszawskiego Centrum Pantomimy z Derevo Laboratorium. Anton Adasinsky po raz pierwszy w historii zespołu zdecydował się zrealizować spektakl z aktorami innego teatru.
Po raz pierwszy w Warszawie gościć będzie czeski zespół Lenki Vagnerovej, który przedstawi spektakl „Avant Tout”. Kulenka Teatro z Hiszpani zaprezentuje „Solitudes”, a w ramach „Mime Off” będzie można obejrzeć „Ulicę Niewinną” Zespołu Studia Warszawskiego Centrum Pantomimy oraz „A Life’s Concept” Teatru Nimu. Na zakończenie „Cafe Panique”, czyli opowiadania Rolanda Topora przedstawione w formie pantomimy. Natomiast wieczór „Spotkań z pantomimą” będzie dedykowany pracy jednego z największych europejskich twórców tej formy teatralnej – Henryka Tomaszewskiego, którego 100 rocznica urodzin przypada w tym roku.
Festiwal swoją dziewiętnastą edycją dołączył do jednego z najstarszych festiwali pantomimy na świecie.
Bilety i karnety są dostępne w kasach Teatru Dramatycznego i online. Wstęp na „Spotkania z pantomimą” jest bezpłatny, konieczna jest jednak rezerwacja miejsca.
Spektakle będą prezentowane na Scenie na Woli Teatru Dramatycznego, a „Spotkania z pantomimą” na Scenie Przodownik.

[fot. Ewelina Grzechnik]

Leave a Reply