ŻELAZNE WAGINY 2. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATERKOM

Po błyskotliwym powrocie podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej Żelazne Waginy zagościły w dawnej Fabryce Trzciny na Pradze, czyli Małej Warszawie. Miejmy nadzieję, że na dłużej, bo miejsce jest świetne, ale nie ma szczęścia, aby na dobre wrosnąć w pejzaż kulturalny stolicy. Waginy (Monika Babula, Karolina Czarnecka, Ada Fijał i Agnieszka Przepiórska) zachwyciły energią, świetnym zgraniem, wokalną dyspozycją i żywym kontaktem z publicznością. Jak zawsze, to w końcu Pożarowo-Burdelowa (i w ogóle kabaretowa) tradycja teksty zaczepiały najnowsze politgłupotki (czyli poloityczne głupotki). Tym razem przebojem okazało się wymowne spożywanie bananów i pieśń upamiętniająca niesławną akcję dyrektora w Muzeum Narodowego, tropiącego treści nieobyczajne w pracach Natalii LL i innych wybitnych artystek.

Widowisko skupiało się wokół kolejnej płyty Wagin i konsolidacji zespołu, dotkniętego m.in. awansem jednej z Wagin na wysokie stanowisko w Ratuszu. To wszystko tylko pretekst, aby pokazać cudownie zwariowane show zw duchu feminizmu soft, czyli feminizmu otwartego na mężczyzn. Kobiecy odłam Pożatru w Burdelu wspomagany przez Michała Walczaka trzyma się świetnie.

[tm]

ŻELAZNE WAGINY 2. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATERKOM, scenariusz i reżyseria: Michał Walczak, występują: Monika Babula, Karolina Czarnecka, Ada Fijał, Agnieszka Przepiórska, premiera wrocławska: 28 marca 2019, premiera warszawska Mała Warszawa, 9 maja, fot. Tomasz Walkow

Leave a Reply