Plaster Kultury 2018 dla Teatru Szwalnia

27 lutego w Domu Literatury w Łodzi odbyła się gala Plastrów Kultury 2018. Festiwale Teatru Szwalnia otrzymały statuetkę w kategorii „wydarzenie teatralne roku”.

Festiwale Teatru Szwalnia to projekt, który w 2018 roku połączył nasze dwa największe wydarzenia: trzecią edycję przeglądu szwalnia.DOK i VI MONOfest. Od 22 września do 24 listopada zrealizowaliśmy 17 wydarzeń, w tym dwa 3 warsztaty, wystawę prac wolontariuszy i 2 premiery. Zaprosiliśmy najciekawsze zdarzenia teatru dokumentalnego i teatru jednego aktora ostatnich miesięcy. Badaliśmy tkankę miasta, realizując działania na ul. Włókienniczej i fabrycznym Widzewie.

Plaster Kultury jest ogromnym wyróżnieniem i nagrodą dla naszego Zespołu za wielomiesięczną pracę. Dziękujemy Gościom, Wolontariuszom, naszym wspaniałym Widzom oraz Przyjaciołom Szwalni – za wiarę, entuzjazm i pełną dobrej energii obecność. A przede wszystkim dziękujemy wszystkim, którzy oddali na nas głos. Zdobyliśmy aż 56% procent!

Gratulujemy wszystkim nominowanym i wygranym, to był zaszczyt znaleźć się w takim gronie! Dziękujemy portalowi Plaster Łódzki za docenienie naszej inicjatywy w kategorii „wydarzenie teatralne roku”.

Leave a Reply