Spotkanie z Borysem Szycem

Ostatni dzień lutego to okazja, by spotkać się z Borysem Szycem, zobaczyć go na żywo w roli psa, porozmawiać o aktorstwie i kulturze w sieci. Na spotkanie 28 lutego o 12.00 zapraszają Legalna Kultura i Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie. Wstęp wolny.

Borysa Szyca przedstawiać nie trzeba. Znany jest z kultowych ról Alberta w „Symetrii”, Silnego w „Wojnie polsko-ruskiej”, złodzieja Juliana w „Vinci”, Kruszona w serialu „Oficer”, a ostatnio Lecha Kaczmarka w nominowanej do Oscarów „Zimnej wojnie”. Borys Szyc jest również aktorem warszawskiego Teatru Współczesnego, gdzie wciela się między innymi w tytułową rolę „Hamleta” i psa Szarika (alias obywatela Szarikowa) w „Psim sercu” Michaiła Bułhakowa. Fragmenty tej niezwykłej kreacji pokaże na spotkaniu w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie.

„Psie serce” można również obejrzeć w TheMuBa, innowacyjnym projekcie stworzonym między innymi przez Borysa Szyca i prezentującym (również na żywo) spektakle teatralne i koncerty. To nowe legalne źródło kultury, które pojawiło się w polskim internecie proponując nie tylko wartościowe spektakle czy koncerty, ale również możliwość zajrzenia za kulisy spektakli w trakcie ich trwania. Rozmowę o TheMuBa, aktorstwie i kulturze w sieci poprowadzi dziennikarka i krytyk filmowy Magda Sendecka.

Spotkanie zorganizowane jest w ramach V edycji Kultury Na Widoku, multimedialnego projektu, który rekomenduje ponad 800 utworów i prezentuje legalne źródła, w których są one dostępne. W BUW będzie można skorzystać z multimedialnej instalacji dającej dostęp do filmów, książek online, muzyki i wirtualnych muzeów. Dostęp do wszystkich utworów na www.kulturanawidoku.pl

Projekt jest współorganizowany i współfinansowany przez EUIPO – European Union Intellectual Property Office.

Spotkanie z Borysem Szycem

28 lutego 2019 r., godzina 12:00

Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, ul. Dobra 56/66

Wstęp wolny

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

[Na zdj. Borys Szyc w spektaklu „Psie serce”, fot. Katarzyna Rainka]

Leave a Reply