Promocja książki Witolda Sadowego w IT

13 lutego o godz. 19.00 w Instytucie Teatralnym odbędzie się promocja najnowszej książki Witolda Sadowego.

Promocja najnowszej książki Witolda Sadowego zatytułowanej „Jedyne, co mi zostało: pamięć”, odbędzie się niewiele ponad miesiąc po dziewięćdziesiątych dziewiątych urodzinach Autora. To szósta książka w jego dorobku. Czytelnicy poznali już jego wrodzony optymizm i wyostrzone poczucie humoru, życzliwą pamięć o największych, których miał okazję widzieć na scenie, z którymi miał szansę pracować i których przypomniał na kartach poprzednich książek: „Teatr, plotki i aktorzy. Wspomnienia zza kulis” (1994), „Za kulisami i na scenie” (1995), „Ludzie teatru. Mijają lata, zostają wspomnienia” (2000), „Czas, który minął” (2009), „A życie toczy się dalej” (2016).

„Jedyne, co mi zostało, to pamięć” to dziennik z niezwykle intensywnego życia Witolda Sadowego („Niemal codziennie bywam w teatrze” – jak pisze), przeplatany komentarzami na temat życia politycznego i kulturalnego, recenzjami (także krytycznymi) ze spektakli, które ogląda i wspomnieniami o żyjących i zmarłych przyjaciołach i kolegach – których przywołuje, gdy odchodzą, o których jubileuszach pamięta, z którymi jest w ciągłym kontakcie.

Spotkanie poprowadzi przyjaciel autora – Krzysztof Szuster. Udział wezmą: Lidia Sadowa, Joanna Rawik, Czesław Majewski i Józef Mika.

Wstęp wolny (obowiązuje rezerwacja miejsc).

Leave a Reply